komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Avengers #672

Avengers #672Numer: Avengers #672
Tytuł: Worlds Collide, Part One
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Grudzień 2017
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Jesus Saiz
Tusz: Jesus Saiz
Kolory: Jesus Saiz
Litery: Cory Petit
Okładka: Alex Ross
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Avengers, Tom 6

Streszczenie

West Orange, New Jersey. Falcon, Vision i Viv pomagają przy pożarze budynku. Po akcji android strofuje córkę, która choć miała dobre intencje, rozproszyła jednego ze strażaków. Obrażona Viv wraca do Olympus Station, kwatery Champions w Austin w Teksasie, gdzie Nova stara się przekonać Hulka o istnieniu po drugiej stronie Słońca planety Counter-Earth, domu High Evolutionary. Ten sam temat porusza Spider-Man w polemice z Wasp w Genius in Action Research Lab w Cresskill w New Jersey.

Nagle tam, gdzie powinna znajdować się Counter-Earth, pojawia się szczelina, z której wylatuje meteoroid – według szacunków ma on uderzyć i zrównać z ziemią miasto Lexington w Kentucky. Avengers i Champions równocześnie ruszają zapobiec katastrofie. Na miejscu członkowie drużyny Falcona i ekipy Ms. Marvel dobierają się w pary (Thor-Nova, Falcon-Spider-Man, Viv-Spider-Man II, Vision-Wasp, Hercules-Hulk oraz Cyclops-Ms. Marvel), aby etapami unieszkodliwić spadający meteoryt.

Ostatecznie spowolniony, zmniejszony cząsteczkami Pyma i nadkruszony atakami bohaterów meteoryt zostaje złapany przez powiększoną Ms. Marvel. Kiedy Vision dochodzi do siebie po uderzeniu w głowę kawałkiem skały, Viv odbiera wiadomość o wieżowcach, które zaczynają drżeć jak podczas trzęsienia ziemi. Nova i Wasp wyruszają do Szanghaju, Thor, Spider-Man i Ms. Marvel do Korei Południowej, Vision, Cyclops i Spider-Man II do Dubaju, a Falcon i odtrącona przez ojca Viv na Manhattan w Nowym Yorku.

Przy meteorycie, który zaczyna się trząść i wracać do swoich rozmiarów, zostają tylko Hercules i Hulk, którzy mają sprawdzić, co się z nim dzieje. Nagle głaz wybucha i wychodzi z niego olbrzymi minotaur.

Kontynuacja wydarzeń w Champions #13.

Dodatki

Marvel Legacy Primer Pages: promujący inicjatywę Marvel Legacy załącznik przypominający czytelnikom genezę Avengers, który przygotowali Robbie Thompson (tekst) i Daniel Acuna (rysunki).

Autor: Dawidos

Avengers #672 Avengers #672 Avengers #672

Avengers #672 Avengers #672 Avengers #672

Avengers #672 Avengers #672 Avengers #672

Avengers #672 Avengers #672 Avengers #672

Avengers #672 Avengers #672 Avengers #672


Related Articles

About Author

Dawidos