komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Avengers #673

Avengers #673Numer: Avengers #673
Tytuł: Worlds Collide, Part Three
Wydawnictwo: Marvel Comics 2018
Data wydania: Styczeń 2018
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Javier Pina & Paco Diaz
Tusz: Javier Pina & Paco Diaz
Kolory: Rachelle Rosenberg
Litery: Cory Petit
Okładka: Alex Ross
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Avengers, Tom 6

Streszczenie

Kontynuacja wydarzeń z Champions #13.

Falcon i Viv Vision zostają schwytani przez bandę hybryd Ani-Men na Counter-Earth. Na Ziemi reszta Avengers i Champions przesłuchują pokonanego minotaura. Zmartwiony losem córki Vision ucieka się do dość brutalnych metod, ale kompani temperują jego zapędy. Przedstawiciel Ani-Men tłumaczy, że ich przyjaciele trafili na Counter-Earth, istniejącą na innym poziomie egzystencji planetę, której nie widać z powodu jej odmiennej częstotliwości wibracji. Dodaje, że ich bóg – High Evolutionary – sprawi, że przenikające się coraz bardziej światy ostatecznie staną się jednością.

Counter-Earth. Jeńcy zostają zaprowadzeni do pałacu przed oblicze High Evolutionary. Władca planety i stwórca Ani-Men zapewnia, że bohaterowie go nie powstrzymają, ponieważ zmodyfikował swój genom, aby stać się nieśmiertelny i potężny jak nigdy dotąd. Na widok sztucznych skrzydeł Falcona każe zabrać mężczyznę do laboratorium. Zamierza też popracować nad ”ewolucją” Viv, którą zamyka w niwelującym jej zdolności zbiorniku. Obecne w nim nanoboty wyłączają androidkę.

Ziemia. Wokół bohaterów i minotaura pojawiają się przeniesione z Counter-Earth hybrydy Ani-Men. Okazuje się, że większość z nich trafiła tu przypadkiem i nie ma złych zamiarów, z wyjątkiem pewnego wilkołaka, fanatycznego akolity High Evolutionary, który zapowiada Ascension, co jak tłumaczy jeden z Ani-Men oznacza krucjatę mającą na celu oczyszczenie obu światów. Wasp raportuje, że ta już się rozpoczęła – różne miasta nawiedzają hordy siejących zniszczenie bestii.

W obliczu inwazji Vision proponuje, by Champions zajęli się na Ziemi walką z poplecznikami High Evolutionary, a Avengers ruszyli na Counter-Earth, aby odbić swoich przyjaciół (transport zapewnia im młot Thor). Na prośbę Novy miejscami w grupach zamienia się z nim Wasp. Tymczasem na drugiej planecie High Evolutionary kończy ”ulepszanie” Viv. Kiedy córka Visiona spogląda w lustro, widzi ludzkie oblicze.

Kontynuacja wydarzeń w Champions #14.

Autor: Dawidos

Avengers #673 Avengers #673 Avengers #673

Avengers #673 Avengers #673 Avengers #673

Avengers #673 Avengers #673 Avengers #673


Related Articles

About Author

Dawidos