komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Champions #14

Champions #14Numer: Champions #14
Tytuł: Worlds Collide, Part 4
Wydawnictwo: Marvel Comics 2018
Data wydania: Styczeń 2018
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Humberto Ramos
Tusz: Victor Olazaba
Kolory: Edgar Delgado
Litery: VC’s Clayton Cowles
Okładka: Humberto Ramos & Edgar Delgado
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Avengers, Tom 6

Streszczenie

Kontynuacja wydarzeń z Avengers #673.

Counter-Earth. Patrząca w lustro Vivian Vision pyta High Evolutionary, co jej zrobił. Genetyk odpowiada, że zmienił ją w człowieka, a także przywrócił jej wspomnienia o nieżyjącej matce i bracie.

Ziemia. Ms. Marvel, Spider-Man II, Wasp, Hulk i Cyclops pokonują kolejną hordę Ani-Men. Przesłuchując jednego ze stworów, odkrywają, czym jest Ascension. Przerażeni zbrodniczymi zamiarami High Evolutionary postanawiają przenieść się na Counter-Earth, aby udaremnić jego ludobójczy plan. Wasp i Hulk zabierają się do konstrukcji urządzenia, dzięki któremu wszyscy będą mogli teleportować się na drugą planetę w chwili, kiedy pojawi się kolejna ”szczelina” wpuszczająca do ich świata następną falę Ani-Men.

Counter-Earth. High Evolutionary przygotowuje się do ”operacji” Falcona. Chwilę później jego pałac szturmują Spider-Man, Thor, Vision, Nova i Hercules. Kiedy reszta toczy walkę ze strażnikami z Ani-Men, Vision odnajduje córkę i uwalnia z laboratorium Falcona. Uciekającego High Evolutionary zatrzymują zaś Ms. Marvel i jej ekipa. Satrapa wysyła w ich stronę deewolucyjną falę, aby zamienić wszystkich w małpy, lecz Nova daje radę zneutralizować ją swoją mocą.

W spokojniejszej chwili Ms. Marvel zdradza kompanom, że High Evolutionary nie ma zamiaru połączyć ze sobą Ziem, tylko zderzyć ze sobą planety i zniszczyć je, a w ich miejsce stworzyć czystą superplanetę i zaludnić ją niczym Bóg swoimi tworami. Avengers i Champions ruszają do kwatery super-złoczyńcy, który z myślą o ucieczce uruchamia teleporter. Podczas walki herosi żądają od szalonego genetyka podania miejsca, gdzie ukrył maszynę wibracyjną, której wyłączenie zapobiegnie kolizji światów.

Po tym, jak atakowany High Evolutionary wpada do wygenerowanego portalu, pojawia się Viv, która jeszcze jako android przeanalizowała mapę cytadeli i jest pewna, że poszukiwana maszyna znajduje się w jej podziemiach. Ms. Marvel i Nova przypominają ostatnie słowa władcy Counter-Earth, który obawiał się kogoś lub czegoś, co się tam kryje. Mimo tego ostrzeżenia superbohaterowie ruszają do akcji.

Kontynuacja wydarzeń w Avengers #674.

Autor: Dawidos

Champions #14 Champions #14 Champions #14

Champions #14 Champions #14 Champions #14


Related Articles

About Author

Dawidos