komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Champions #15

Champions #15Numer: Champions #15
Tytuł: Worlds Collide, Part 6
Wydawnictwo: Marvel Comics 2018
Data wydania: Luty 2018
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Humberto Ramos
Tusz: Victor Olazaba
Kolory: Edgar Delgado
Litery: VC’s Clayton Cowles
Okładka: Humberto Ramos & Edgar Delgado
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Avengers, Tom 6

Streszczenie

Kontynuacja wydarzeń z Avengers #674.

Trwa symboliczny pogrzeb Viv. Żałobnicy nie wiedzą jednak, że przez kontakt z maszyną Orbit-Engine dziewczyna znalazła się w miejscu, gdzie trafił też High Evolutionary. Podczas stypy w domu Visionów w Georgetown omawiają ostatnie wydarzenia, natomiast gospodarz zamyka się w piwnicy wraz z Wasp. Jarvis przesyła kondolencje. Gdy kończy, Cyclops prosi o pomoc, bo Nova chce odejść z Champions.

Na innym poziomie egzystencji Viv niechętnie udaje się na spacer z High Evolutionary, który radzi wspólnie znaleźć odpowiedzi na dręczące ich pytania. Kiedy dziewczyna doznaje wizji zrozpaczonego ojca, jej towarzysz tłumaczy, że bohaterowie, uszkadzając jego wibracyjny transporter, zmienili go w ostatnie ogniwo ewolucji – żyjący sygnał czystych danych, zdolny do materializacji a przy nawiązaniu kontaktu także i podróży. Przypuszcza, że taki sam los czeka też Viv.

W piwnicy Vision kończy konstruować ”drugą” Viv, choć Wasp stara się go od tego odwieść, mówiąc, że to nie będzie ta sama córka. Kiedy pyta, która z superbohaterek była wzorcem dla mózgu Viv, nie doczekuje się odpowiedzi. Na dworze sprzeczka Novy z jego grupą przeradza się z powodu agresji chłopaka w bójkę między Avengers i Champions. Za namową Thor starsi herosi decydują się opuścić dom Visiona z szacunku dla trwającej żałoby. Ms. Marvel namawia zdruzgotanego śmiercią przyjaciółki Novę do zostania w drużynie.

W świecie danych High Evolutionary tłumaczy Viv, że widzi ona ojca oczami budowanej przez niego nowej córki-androidki. Nie ukrywa, że zamierza wykorzystać jej połączenie ze światem materialnym do ich wspólnego powrotu na Ziemię – wystarczy, że nastolatka da się dotknąć i przemienić w sygnał taki jak on. Dziewczyna, ani myśląc pomóc mu w ucieczce, stawia opór i choć doznaje niechcianej przemiany, sama ucieka z cyfrowego wymiaru. Dolatuje do domu akurat, gdy jej ojciec uruchamia Viv 2.0. Widząc niebieski rozbłysk, Champions wpadają do piwnicy i zastają dwie żywe (ludzką i sztuczną) Viv.

Autor: Dawidos


Related Articles

About Author

Dawidos