komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Champions #11

Champions #11Numer: Champions #11
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Październik 2017
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Humberto Ramos
Tusz: Victor Olazaba
Kolory: Edgar Delgado
Litery: VC’s Clayton Cowles
Okładka: Humberto Ramos & Edgar Delgado
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

11 godzin po ataku na Las Vegas. W północnym sektorze zniszczonego przez Hydrę miasta Hulk (Amadeus Cho) i Falcon (Joaquin Torres) szukają ocalałych z zagłady. W międzyczasie lepiej się poznają. Penetrując ruiny, natykają się na pożar po wybuchu gazociągów. Cho próbuje ugasić go podmuchem z klaśnięcia, ale nie daje rady, co oznacza, że jeśli ktoś ocalał, nie wyjdzie żywo z tej płonącej pułapki.

W południowej części rumowiska Spider-Man (Miles Morales), Ironheart (Riri Williams) i Patriot (Shaun Lucas) sprawdzają samolot, który spadł na ziemię. Okazuje się, że wszyscy pasażerowie zginęli, ugotowani żywcem niczym w mikrofalówce. Jest to ogromne przeżycie dla Shauna, który nie ma jeszcze doświadczenia w kostiumie, co wypomina mu Riri. Miles zapobiega ich kłótni. Lucas zostaje, aby dojść do siebie.

Na zachód Viv, ”córka” Visiona i ”wnuczka” Ultrona, oraz Wasp (Nadia Van Dyne), córka Hanka Pyma, szukają ocalałych pośród gruzów luksusowego osiedla. Nadia wpada na pomysł, aby podłączyć Viv do akumulatora w samochodzie i zwiększyć zasięg jej sieci Wi-Fi w celu namierzenia telefonów dzwoniących w panice ludzi. Nikt jednak nie dzwoni, a więc najpewniej nikt w okolicy nie przeżył pacyfikacji Las Vegas.

W punkcie zbornym Champions i inni młodzi herosi z Underground, podłamani faktem, że nikogo nie znaleźli, dyskutują o reżimie Hydry, której udało się zjednać lub zastraszyć ludzi do tego stopnia, że masowe morderstwo w Las Vegas przejdzie bez echa. Nagle wszyscy słyszą płacz. Okazuje się, że Falcon znalazł w pobliskim szpitalu noworodka. Herosi odzyskują nadzieję na lepsze jutro. Postanawiają najpierw zabrać maluszka w bezpieczne miejsce, a następnie zrobić wszystko, aby nie żył on w faszystowskim kraju.

Autor: Dawidos

Champions #11 Champions #11 Champions #11

Champions #11 Champions #11 Champions #11

Champions #11 Champions #11 Champions #11


Related Articles

About Author

Dawidos