komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Champions #13

Champions #13Numer: Champions #13
Tytuł: Worlds Collide, Part 2
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Grudzień 2017
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Humberto Ramos
Tusz: Victor Olazaba
Kolory: Edgar Delgado
Litery: VC’s Clayton Cowles
Okładka: Humberto Ramos & Edgar Delgado
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Avengers, Tom 6

Streszczenie

Kontynuacja wydarzeń z Avengers #672.

W Lexington w stanie Kentucky nie myślący długo Hercules i Hulk rzucają się do walki z przybyszem z meteorytu – minotaurem, który okazuje się fanatycznym sługą High Evolutionary. W Dubaju nastoletni Cyclops i Spider-Man II ratują gości hotelu w drżącym w posadach Burj Khalifa, podczas gdy Vision doprowadza do ustabilizowania najwyższego wieżowca świata. Po tym tytanicznym wysiłku myśli androida zaczynają krążyć wokół córki. Do rozmowy z nią zachęcają go jego młodzi towarzysze.

W Seulu podobnego zadania podejmują się Spider-Man, Ms. Marvel i Thor. Parker jest przekonany, że wstrząsy drapaczy chmur to sprawka High Evolutionary, władcy Counter-Earth. Za namową Kamali bogini piorunów uderza młotem w taki sposób, że zatrzymuje drgania Lotte World Tower. Natomiast w Szanghaju duet Nova-Wasp daje radę dzięki kosmicznej mocy chłopaka i analitycznej wiedzy dziewczyny uchronić Shanghai Tower przed katastrofą.

W Nowym Yorku na ratunek ludziom w trzęsącym się One World Trade Center ruszają Falcon i Viv. Przy pomocy ptaków, które stają się oczami Wilsona, córka Visiona ratuje cywili przed szkłem z pękających szyb. W Lexington syn Zeusa odwraca uwagę minotaura, aby Hulk mógł zajrzeć do ukrytego w meteorycie statku, gdzie jak sądzi znajdzie maszynę wywołującą wibrację wysokich budynków.

W niedługim czasie do Herca i Hulka dołączają Thor, Ms. Marvel, Spider-Man i Wasp. Cho prosi Foster, aby młotem zniszczyła sprawiające problem urządzenie. Niestety wciąż z Ziemią dzieje się coś niedobrego. Pokonany minotaur oznajmia, że spóźnili się i zapowiada, że ich planetę czeka zjawisko zwane Ascension, a oni pierwsi doświadczą nieuchronnych zmian.

W odpowiedzi na prośbę o wsparcie ekipa z Dubaju dociera do 1 WTC, aby wspomóc tamtejszy team. Vision chce przy okazji wyjaśnić córce swój chłód wobec niej, co ma związek z jej przyszłością. Zanim przechodzi do sedna, Falcon i Viv znikają i zostają przeniesieni na Counter-Earth, gdzie otacza ich banda hybryd.

Kontynuacja wydarzeń w Avengers #673.

Autor: Dawidos

Champions #13 Champions #13 Champions #13

Champions #13 Champions #13 Champions #13

Champions #13 Champions #13 Champions #13

Champions #13 Champions #13 Champions #13


Related Articles

About Author

Dawidos