komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Champions #12

Champions #12Numer: Champions #12
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Listopad 2017
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Humberto Ramos
Tusz: Victor Olazaba
Kolory: Edgar Delgado
Litery: VC’s Clayton Cowles
Okładka: Humberto Ramos & Edgar Delgado
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Siedziba Champions. Podczas czwartkowego karaoke przyjaciele starają się namówić Cyclopsa do śpiewu, ale zamyślony chłopak odmawia. Kiedy reszta dyskutuje o jego ponurym usposobieniu, Viv odbiera wiadomość o zamieszkach rozpętanych w Boulder w stanie Kolorado.

3 godziny później Champions odkrywają, że sprawcą rozruchów w mieście jest Psycho-Man. Strzałem z wizjera Cyclops uszkadza przyrząd, którego ten używał do kontroli emocji tłumu. W wyniku sprzężenia zwrotnego część emitowanej przez aparat energii trafia Scotta między oczy. Zmniejszając swoje rozmiary, Psycho-Man ucieka do Microverse. Okazuje się, że wypadek zmienił Cyclopsa w totalnego luzaka. Wracający z misji herosi muszą odciągnąć mutanta od sterów, aby nie rozbił ich statku.

W bazie Hulk stwierdza, że czas uleczy Cyclopsa, który na przemian wykazuje euforię (kiepskie żarty) i depresję (lęk przed niedoskonałością). Rozmowę o jego psychice przerywa Viv, mówiąc, że namierzyła Psycho-Mana w Atlancie. Podczas lotu Summers wyraża obawę, że kiedyś stanie się taki jak jego przyszły odpowiednik, który zabił Profesora X. Przyjaciele zapewniają, że do tego nie dopuszczą. Ten wyznaje, że wie, co nim myślą. Dodaje, że jego zachowanie to skutek ograniczeń, jakie nakłada na niego jego supermoc.

Quantum Tech. W laboratorium Champions odnajdują Psycho-Mana, który chce wykraść baterie kwantowe, aby zwiększyć zasięg oddziaływania swego Control-Boxa na całe miasto. Pierwszy atakuje Cyclops, ale złoczyńca uodpornił już swoje urządzenie na jego moc. Ponieważ dzięki obrożom skonstruowanym przez Hulka młodzi herosi zabezpieczyli się przed mentalną kontrolą, Psycho-Man posyła przeciwko nim zniewolonych naukowców Quantum Tech. Ci zaczynają ściągać im z szyi ochronne urządzenia.

Sytuację ratuje Cyclops, który niepostrzeżenie podmienił baterie na swoje okulary. Kiedy Psycho-Man zagląda do pojemnika, Scott traktuje go stałą wiązką promieni ze swoich oczu. W tym czasie Hulk rozdeptuje aparat, zwracając naukowcom wolność. Ms. Marvel temperuje Cyclopsa, aby ten nie zabił Psycho-Mana, którego zbroję bardzo poważnie uszkodził. Po tej akcji Scott mdleje. Kiedy już wolny od energii Control-Boxa budzi się w siedzibie Champions, okazuje się, że nic nie pamięta. Reszta, motywowana przyjaźnią, ukrywa przed nim jego niedawne ekscesy, aby nie wpędzić go w poczucie winy.

Autor: Dawidos

Champions #12 Champions #12 Champions #12

Champions #12 Champions #12 Champions #12


Related Articles

About Author

Dawidos