komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Champions #10

Champions #10Numer: Champions #10
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Wrzesień 2017
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Humberto Ramos
Tusz: Victor Olazaba
Kolory: Edgar Delgado
Litery: VC’s Clayton Cowles
Okładka: Humberto Ramos & Edgar Delgado
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Nowy Meksyk. W ustronnym miasteczku Jonas Green, listonosz-robot, przeprowadza w jednym z domków egzekucję na planujących ucieczkę nastolatkach z supermocami. Po spaleniu ich żywcem radzi mieszkającej po sąsiedzku Mrs. Dawood wrócić do swego domu. Kobieta wchodzi do środka, a następnie pukając do szafy, prosi przestraszoną dziewczynkę imieniem Kamala o wyjście i zapewnia, że nic jej już nie grozi.

Olympus Group Secret HQ ATX001, Austin, Teksas. W tymczasowej siedzibie Champions trio – Spider-Man, Hulk i Viv – starają się namierzyć Ms. Marvel. Boją się, że trafiła ona do jednego z obozów dla Inhumans, jakie Hydra założyła po przejęciu władzy w USA. Ich team jest już uboższy o uwięzionego poza planetą Novę i Cyclopsa, który obecnie przebywa z X-Men. Ostatecznie Viv natrafia na sygnał ze zmienionego w więzienie miasteczka w Nowym Meksyku. Zawstydzony Cho wyznaje, że to on je zaprojektował.

Camp Echo-1. Poza murami miasteczka-obozu Cho opowiada przyjaciołom, że kiedyś w ramach przysługi dla S.H.I.E.L.D. przekształcił dawny ośrodek szkoleniowy dla FBI w enklawę dla Bruce’a Bannera/Hulka, zaludniając ją robotami, które miały umilać mu czas. Teraz młody Hulk szturmuje mur i staje do walki z kopiami Greena, które Hydra przeprogramowała na surowych strażników. Gdy jego towarzysze pod osłoną niewidzialności wchodzą do miasteczka, wyłącza androidy, majstrując przy panelu jednego z nich.

Po zwycięskiej walce Champions spotykają liczącą setki Inhumans ludność Camp Echo-1. Początkowo mieszkańcy okazują na ich widok strach, biorąc ich za agentów rządowych. Viv informuje, że Hydra wie już o włamaniu i za 24 minuty zjawią się tu jej wojska. Gdy Hulk i Viv biorą się za ewakuację więźniów, Spider-Man wyrusza na poszukiwanie Ms. Marvel. Słysząc od Mrs. Dawood o niejakiej Kamali, idzie za nią do jej domu. W szafie ukrywa się jednak inna osoba – rozdzielona z rodzicami fanka Ms. Marvel, przebrana w kostium swojej idolki. Miles pociesza dziewczynkę i przekonuje ją do wyjścia z ukrycia.

Na zewnątrz okazuje się, że między więźniami wywiązała się bójka – część chce uciekać z obozu, inni pragną zostać, aby nie być zbiegami. Dawood tłumaczy, że mimo wszystko mają tutaj dobre warunki życia, lecz jeśli niektórzy uciekną, czeka ich brutalny pościg, a tych, którzy zostaną, represje w ramach odpowiedzialności zbiorowej. Spider-Manowi trudno pogodzić się z tą sytuacją bez wyjścia. Chcąc go pocieszyć, Kamala szepcze mu coś do ucha. Wraz z nią Champions udają się do centrali Camp Echo-1.

Zainspirowani radą Kamali ”ukryjmy się” herosi obmyślają plan. Cho przepuszcza przez Viv prąd, dzięki czemu udaje jej się wygenerować hologram okrywający miasteczko całunem niewidzialności. Helikoptery Hydry przelatują nad nim, dając się zwieść tej sztuczce. Po tym, jak Viv dochodzi do siebie, Dawood dziękuje Champions za to, że Inhumans zyskali czas, aby podjąć najlepszą decyzję, zanim Hydra odkryje prawdę. Kobieta obiecuje zająć się Kamalą, Champions zaś poszukiwaniem rodziców nastolatki. Herosi zostawiają też komunikator na wypadek, gdyby Inhumans z Camp Echo-1 wpadli kiedyś na Ms. Marvel.

Autor: Dawidos

Champions #10 Champions #10 Champions #10

Champions #10 Champions #10 Champions #10

Champions #10 Champions #10 Champions #10


Related Articles

About Author

Dawidos