komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Champions #1.MU

Champions #1.MUNumer: Champions #1.MU
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Kwiecień 2017
Scenariusz: Jeremy Whitley
Rysunki: Ro Stein
Tusz: Ted Brandt
Kolory: Frank D’Armata
Litery: VC’s Clayton Cowles
Okładka: Simone Bianchi
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $4.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Angeles National Forest. Ximena Xingtao, reporterka L.A.N.X. News, relacjonuje przebieg protestu przeciwko budowie przez koncern Roxxon Oil rurociągu, który ma biec przez las. Oliwy do ognia dolewa fakt, że firma wynajęła Freelancers, grupę najemników z supermocami, którym zarzuca nękanie się protestujących. Might, szefowa tejże ekipy, rozkazuje niejakiej Panic przepędzić media – ta robi to, zaszczepiając w umyśle dziennikarki sugestię wykorzystującą jej lęk przed wężami.

Zanim Might, Panic i reszta bandy (Crush, Cursed Cass, Hotness) biorą na cel demonstrantów, drogę zagradzają im Champions, którzy przybyli zweryfikować pogłoski o brutalności Freelancers. Crush proponuje, by każda z drużyn na spokojnie naradziła się, jak znaleźć polubowne rozwiązanie tego sporu. To jednak podstęp i w czasie dyskusji Cursed Cass detonuje bombę. Od razu po eksplozji Might atakuje Viv i Ms. Marvel, a władająca żywiołem ziemi Crush daje radę tymczasowo uwięzić Hulka.

Za namową Cyclopsa duet Nova i Spider-Man rusza za Hotnessem, który chce podpalić las i zwalić winę na ekologów, robiąc z nich zadymiarzy. Gdy Ms. Marvel walczy z Might, Cyclops i Viv ruszają na ratunek protestującym, których Panic zmusza do bójki między sobą. Iluzjonistka wyzwala tkwiący w umyśle Summersa lęk przed samym sobą, ale w starciu z Viv przegrywa. Tymczasem Miles i Sam doganiają Hotnessa. Nagle za ich plecami rozbija się meteoryt, który okazuje się olbrzymim ognistym potworem.

Kiedy Hulk odkrywa, że Cursed Cass jest niezniszczalna, z pomocą Viv wyrzuca ją w dal, zanim ta odpala kolejną bombę. Na widok stwora z kosmosu walczący zakopują topór wojenny i zawiązują sojusz. Ms. Marvel ewakuuje ekologów do autobusu, za którego kierownicą siada Viv. Kiedy odjeżdżają, reszta po tym, jak Cyclops przekonuje Might do pomocy, staje do walki z podpalającym las potworem. Bitwa kończy się w momencie, gdy podrzucona przez Hulka szefowa Freelancers przebija na wylot głowę ognistego giganta.

Przed jadącym autobusem rozbija się drugi meteoryt, blokując jedyną drogę wyjazdu z lasu. Ms. Marvel wysiada z pojazdu i zwiększa się do rozmiarów przeciwnika, aby zmusić go do zejścia z szosy. Jej wysiłek przynosi efekt i autobus może swobodnie przejechać. Niestety monstrualny jaszczur przydusza Kamalę i dziewczyna traci przytomność. Po tym, jak Champions i Freelancers pokonują stwora, Viv reanimuje przyjaciółkę, generując impuls elektryczny, który niczym defibrylator pobudza jej serce do pracy.

Kiedy Viv informuje o ataku kolejnego stwora, który ku rozpaczy Might zniszczył pobliską platformę wiertniczą Roxxon Oil (miał do niej prowadzić planowany rurociąg, więc nici z zapłaty za kontrakt) i zmierza w stronę Los Angeles, Champions wyruszają niezwłocznie na kolejną misję ratunkową.

Autor: Dawidos

Champions #1.MU Champions #1.MU Champions #1.MU

Champions #1.MU Champions #1.MU Champions #1.MU

Champions #1.MU Champions #1.MU Champions #1.MU


Related Articles

About Author

Dawidos