komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Avengers #674

Avengers #674Numer: Avengers #674
Tytuł: Worlds Collide, Part Five
Wydawnictwo: Marvel Comics 2018
Data wydania: Luty 2018
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Jesus Saiz
Tusz: Jesus Saiz
Kolory: Jesus Saiz
Litery: Cory Petit
Okładka: Alex Ross
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Avengers, Tom 6

Streszczenie

Kontynuacja wydarzeń z Champions #14.

Czując presję czasu (do zderzenia obu planet zostało tylko 58 minut), Avengers i Champions przedzierają się przez specjalny korytarz, aby dotrzeć do jądra Counter-Earth, gdzie znajduje się przybliżająca ten kataklizm maszyna, którą strzeże coś, czego lękał się sam High Evolutionary. Po sforsowaniu drzwi ekipa poszukiwawcza natrafia na bardzo głęboki dół. Ci, którzy umieją latać, oferują reszcie transport.

W czasie podróży przez mroczną czeluść Vision zdradza zmienionej w człowieka Viv, że jego surowość i nadopiekuńczość względem niej wynikała ze świadomości, iż jako nieśmiertelny android przeżyje własną córkę. To wyznanie wzrusza dziewczynę i wzmacnia jej więź z ojcem. Po lądowaniu okazuje się, że dostępu do poszukiwanej maszyny strzeże banda gigantycznych Ani-Men.

Kiedy bohaterowie walczą z hybrydami, Viv, której ojciec zabronił narażać swojego życia w walce, dociera do maszyny, do której przywiązano wielkiego osobnika. Przedstawia się on jako Higher Evolutionary, ”syn” High Evolutionary, wyhodowany z jego DNA i skazany na wygnanie do podziemi za miłość i współczucie wobec Ani-Men, których jego twórca swego czasu chciał zastąpić rasą na jego wzór. Viv prosi go o dostęp do maszyny, aby ocalić oba światy, ale strażnik, który z własnej woli, z zamiarem ratowania Ani-Men przed zagładą, przykuł się do Orbit-Engine , myśli, że to podstęp jego ”ojca”, chcącego zadać im kolejne cierpienia.

W końcu Viv przekonuje Higher Evolutionary do rezygnacji z warty, opowiadając mu o swoim kochanym ojcu. Olbrzym zrywa okowy, ale kiedy oferuje, że sam przestawi maszynę (wystarczy jakakolwiek drobna zmiana), zjawiają się Avengers i Champions. Widząc ich gotowość do ataku, nabiera przekonania, że padł ofiarą oszustwa i w szale zaczyna walkę. Viv, nie widząc innego wyjścia, sama wchodzi do Orbit-Engine, choć wie, że jej ciało nie zniesie częstotliwości wibracji maszyny, o czym wcześniej ostrzegł ją strażnik.

Po tym, jak Viv wyłącza urządzenie i ratuje obie planety przed kolizją, żegna się z ojcem i ku jego rozpaczy znika. Później na Ziemi członkowie Avengers i Champions stoją nad jej symbolicznym nagrobkiem, wspierając załamanego Visiona. Tymczasem Viv trafia do tajemniczego miejsca pełnego bieli.

Kontynuacja wydarzeń w Champions #15.

Autor: Dawidos

Avengers #674 Avengers #674 Avengers #674

Avengers #674 Avengers #674 Avengers #674

Avengers #674 Avengers #674 Avengers #674


Related Articles

About Author

Dawidos