komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Avengers #675

Avengers #675Numer: Avengers #675
Tytuł: Avengers: No Surrender
Wydawnictwo: Marvel Comics 2018
Data wydania: Marzec 2018
Scenariusz: Mark Waid, Al Ewing & Jim Zub
Rysunki: Pepe Larraz
Tusz: Pepe Larraz
Kolory: David Curiel
Litery: Cory Petit
Okładka: Mark Brooks
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $4.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Lightning (Miguel Santos) pomaga FBI ująć samochodową szajkę w Teksasie. Po tej akcji Ziemię dotyka tajemnicze zjawisko objawiające się rozbłyskami na niebie, awarią systemów telekomunikacji i trzęsieniami ziemi. W czasie, gdy Falcon pomaga spanikowanym ludziom w Nowym Yorku, w przestrzeni kosmicznej Captain Marvel i załoga Alpha Flight odkrywają, że Ziemia zniknęła. Badający ten fenomen Vision, Black Panther i Beast stwierdzają, że planeta została przemieszczona.

Podczas jednej z akcji ratunkowych, w której uczestniczą Thor i Hercules, młoda Wasp (Nadia Van Dyne) staje się świadkiem, jak Jarvis, ratując pewnego chłopca, zostanie przygnieciony przez stertę gruzu. Tymczasem w San Diego ekipa Avengers Unity Squad pod wodzą Rogue zatrzymuje falę tsunami, a w Nowym Meksyku duet Hawkeye-Red Wolf wyciąga ludzi spod gruzów miasteczka.

We Włoszech kierowany przez Citizena V team U.S.Avengers otacza polem ochronnym znów aktywnego Wezuwiusza, aby zapobiec katastrofie. Chwilę później drużyna widzi na niebie czerwony meteoryt, który rozbija się w rzymskim Koloseum. Nagle na całym świecie niektórzy superherosi (Kapitan Ameryka, Spider-Man, Black Panther, Champions, New X-Men, Squirrel Girl, Enigma, Wasp/Janet Van Dyne, Vision), robiąc się niebiescy, zostają jakby zamrożeni. Do reszty ktoś kieruje wiadomość z prośbą o pilne zebranie.

Rezydencja Avengers. Zgromadzeni herosi dyskutują nad zjawiskiem, które sprawiło, że część ich przyjaciół, a także super-złoczyńcy, zostali unieruchomieni. Gdy zjawia się zrozpaczona Wasp z wieścią, że Jarvis walczy o życie w szpitalu, Rogue ku jej wzburzeniu wyznaje, że muszą najpierw skupić się na ratowaniu świata. Beast rusza za zapłakaną dziewczyną. W końcu przybywa też osoba, która zwołała zebranie. Jest nią tajemnicza kobieta, która dawno temu należała do Avengers.

Autor: Dawidos

Avengers #675 Avengers #675 Avengers #675

Avengers #675 Avengers #675 Avengers #675

Avengers #675 Avengers #675 Avengers #675

Avengers #675 Avengers #675 Avengers #675

Avengers #675 Avengers #675 Avengers #675

Avengers #675 Avengers #675 Avengers #675


Related Articles

About Author

Dawidos