komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #1

Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #1Numer: Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #1
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2018
Data wydania: Lipiec 2018
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: R.B. Silva
Tusz: Adriano Di Benedetto & R.B. Silva
Kolory: Jesus Aburtov
Litery: VC’s Joe Sabino
Okładka: Greg Land, Jay Leisten & Marte Gracia
Asystent redaktora: Chris Robinson & Christina Harrington
Redaktor: Jordan D. White & Mark Paniccia
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Lata temu, Tribeca, Nowy York. W jednym z mieszkań znajduje się bomba. Agenci S.H.I.E.L.D. ewakuowali mieszkańców sąsiednich budynków i w środku zostaje tylko jedna agentka. Towarzyszą jej natomiast herosi: Spider-Man, Jessica Jones, Luke Cage oraz Wolverine. Wszystko wskazuje na to, że jakakolwiek próba przeniesienia bomby lub grzebania w niej wywoła eksplozję, a czas ucieka. Po dość burzliwej wymianie słów o tym, co należy zrobić z ładunkiem, Logan zgłasza się na ochotnika, aby go zdetonować. Pozostali opuszczają mieszkanie, a po chwili dochodzi do potężnej eksplozji. Później na miejscu katastrofy zjawia się Iron Man i rusza na poszukiwania Logana lub też raczej tego, co z niego zostało.

Obecnie. Tony Stark stoi nad grobem Logana i rozmawia z Kitty. Mówi, że Logan zrobił coś dla niego i teraz jest jego dłużnikiem. Dodaje, że obiecywał chronić jego ciało i teraz ma trop, gdzie i jak go znaleźć. Dzwoni do Spider-Mana i gdy ten pokonuje Vulture’a mówi mu o tym, że ciało Wolverine’a zniknęło, oraz przypomina o obietnicy w Tribece. Podczas krótkiej rozmowy Tony wyjaśnia Parkerowi, że śledzi czarny rynek, na którym ktoś ma sprzedać kod genetyczny mający związek z superbohaterami. Według niego to nie przypadek, że zniknęło ciało Logana i ktoś organizuje aukcję. Stark obiecuje wysłać samolot po Petera, Jessicę i Luke’a.

Jakiś czas później cała czwórka płynie łódką w kierunku łodzi podwodnej znajdującej się u wybrzeży wyspy Guam. Na pokład wpuszcza ich w maskach karnawałowych szef ochrony, Robsgarth. Gdy rozpoczyna się aukcja, okazuje się, że kod genetyczny należy… do Danielle Cage!

Recenzja

Z okazji powrotu Logana do świata żywych na rynku pojawiły się miniserie mające pokazać, jak ten fakt wpłynie na innych bohaterów i złoczyńców. W jednej z tych serii pojawia się Spider-Man, z którym Wolverine nie raz współpracował, jako członek zespołu Avengers. Nic więc dziwnego, że Pająk postanowił go poszukać. Można powiedzieć, że ich obu łączy coś na kształt ni to przyjaźni, ni braterstwa krwi.

Ciekawe jest, kto podrzucił bombę, czy miał świadomość tego, że na miejscu pojawi się Logan? A może wiedząc, że się pojawi, ten ktoś skonstruował taką, a nie inną bombę? Podczas tej retrospekcji uderzyło we mnie zachowanie Wolverine’a. Nie tylko nie pozwolił Pająkowi się narażać, to jeszcze nie wyraził zgody, by to Luke ją zdetonował. I tutaj padły najbardziej zaskakujące słowa i nie chodzi o wątpliwość, czy bomba zawiera trujące substancje, które by zabiły Cage’a czy nie.

Najbardziej zaskakująca była troska o Danielle i to, że Logan nie chce, aby wychowywała się bez ojca. Bardzo miły gest z jego strony, trzeba przyznać, że godny dobrego, kochającego ojca. Może w Wolverinie drgnęła jakaś struna, która drgnąć nie powinna? Zwłaszcza biorąc pod uwagę jego relacje z własnym synem. A może to oznaka tego że Logan chciałby mieć potomka, którego będzie kochać?

No i nie ukrywam, ciekaw byłem, o co się rozchodzi z aukcją i kodem genetycznym. Byłem przekonany, że właśnie chodzi o DNA Logana, w końcu to nie lada gratka. Można z niego zrobić lek na większość, jeśli nie wszystkie istniejące choroby, może dzięki niemu życie ludzi – dobrych lub złych – znacznie by się wydłużyło? Motyw dobry… ale jak się okazało, trop był mylący. Zacząłem się zastanawiać, skąd złoczyńcy mają kod genetyczny córki Luke’a i Jessici… jak go zdobyli, kiedy… i po co? Myślę, że kolejny zeszyt przyniesie odpowiedzi na te pytania.

Fabularnie nieźle, wizualnie też ładnie.

Ocena:

Autor: Dengar

Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #1 Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #1 Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #1

Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #1 Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #1 Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #1


Related Articles

About Author

Dawidos