komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #2

Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #2Numer: Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #2
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2018
Data wydania: Sierpień 2018
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: R.B. Silva
Tusz: Adriano Di Benedetto
Kolory: Guru-eFX
Litery: VC’s Joe Sabino
Okładka: Greg Land & Rain Beredo
Asystent redaktora: Chris Robinson & Christina Harrington
Redaktor: Jordan D. White & Mark Paniccia
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Tribeca, lata temu. Po potężnej eksplozji w jednym z mieszkań, gdzie pozostawiono ładunek wybuchowy, bohaterowie i agentka S.H.I.E.L.D. szukają w gruzowisku śladu Wolverine’a. Jako pierwszy dostrzega go Iron Man i natychmiast rzuca się mu na pomoc. Po odgrzebaniu go Tony informuje pozostałych, że nie widzi znaków życia. Jednak, gdy się pochyla, aby przyjrzeć się bliżej mutantowi, ten otwiera szeroko oczy i przebija mu głowę swoimi pazurami! Wszystko to słyszy Spider-Man, lecz kilka sekund później zatrzymuje się przy nim czerwony samochód, za którego kierownicą siedzi… Tony Stark!

Za pomocą zbroi Stark rozmawia z Wolverinem, który pyta go, co by zrobili z jego ciałem, gdyby naprawdę był martwy. Zmusza Tony’ego do złożenia obietnicy, że gdyby tak się stało, zostawią jego ciało w spokoju i nie pozwolą, aby ktokolwiek położył na nim swoje łapska.

Teraz. Łódź podwodna. Trwa aukcja, podczas której można kupić DNA córki Jessici i Luke’a. Zebrani złoczyńcy są nieco rozczarowani, bo liczyli, że będzie to DNA prawdziwego bohatera. Niestety brak zainteresowania sprawia, że Tony za “symboliczne” trzydzieści tysięcy wygrywa licytację. Po chwili Stark zostaje rozpoznany i wyproszony z aukcji. Wpłaca odpowiednią kwotę, aby zakończyć zakup i informuje, że interesuje go DNA Wolverine’a. Ku swojemu zaskoczeniu dowiaduje się, że można je kupić za sześć milionów. Nagle pajęczy zmysł Spider-Mana ostrzega przed niebezpieczeństwem.

Drzwi eksplodują i do pomieszczenia wchodzi Mister Sinister. Jego atak, udaremniony przez Pająka, przebija powłokę łodzi podwodnej. Na pokład wdziera się woda, Tony i Sinister znikają. Jessica używa Luke’a, aby zatkać wypaloną dziurę, a Pająk oplata go pajęczyną. Udaje im się zatamować dopływ wody. Sinister dopada osobnika sprzedającego DNA, lecz Iron Man każe mu go postawić na ziemię. Dołącza do nich tajemnicza kobieta, która oznajmia, że na miejscu Sinistera posłuchałaby Iron Mana. Okazuje się, że to Wolverine – X-23!

Recenzja

Zastanawiało mnie, w jakim kierunku będzie szedł Tom Taylor, pisząc tę miniserię i chyba już wiem. Sprzedaż DNA córki Luke’a i Jessici było tylko przykrywką, bo dowiedzieliśmy się, że jednak ktoś jest w posiadaniu DNA Logana. I wszystko wskazuje na to, że Mister Sinister nie jest z tego zadowolony. Jednak, kto zdołał wykraść DNA Wolverine’a? Gdzie? Kiedy? Po co? To są pytania, na które mam nadzieję, otrzymamy odpowiedzi w kolejnych dwóch numerach.

Muszę przyznać, że dialog między Loganem a Iron Manem wypadł przecudownie. Scenarzysta zabłysnął humorem i te dwa dymki przypadły mi tak bardzo do gustu, że na samą myśl o nich się uśmiecham. Pozwolę sobie zacytować i przetłumaczyć:

Logan: Co byś zrobił… jeśli byłbym martwy?

Tony: Nie wiem. Szturchnąłbym cię kijkiem?

Jednak trzeba przyznać, że rozumowanie Starka ma pewien sens. Kijek zapewnia, jako tako dystans, co w przypadku Logana mogłoby się skończyć pocięciem kijka przez Wolverine’a… zamiast utratą całej ręki. Jak na kogoś, kogo bardzo ciężko jest zabić, trzeba być cholernie ostrożnym przy badaniu potencjalnych zwłok.

Ciekaw jestem, kto i po co wykradł DNA Danielle. Ale jeszcze bardziej jestem ciekaw, po co X-23 znalazła się na tej samej łodzi podwodnej co Spider-Man i reszta. Czy ma jakieś informacje, które pomogą znaleźć Logana? 3 pajączki.

Ocena:

Autor: Dengar

Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #2 Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #2 Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #2

Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #2 Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #2 Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #2


Related Articles

About Author

Dawidos