komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #3

Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #3Numer: Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #3
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2018
Data wydania: Wrzesień 2018
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: R.B. Silva
Tusz: Adriano Di Benedetto
Kolory: Guru-eFX
Litery: VC’s Joe Sabino
Okładka: Giuseppe Camuncoli, Roberto Poggi & Dean White
Asystent redaktora: Chris Robinson & Christina Harrington
Redaktor: Jordan D. White & Mark Paniccia
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Tribeca, wtedy. Agentka S.H.I.E.L.D. oznajmia, że poziom radiacji szybko spada. Tony prosi towarzyszy o chwilkę i poprzez zbroję kontynuuję rozmowę z regenerującym się Loganem. Pyta Wolverine’a, co miał na myśli, mówiąc, że ma coś dla niego zrobić. Mutant dogryza Starkowi, oznajmiając, że on i Kapitan wszystko schrzanili w sprawie Wojny Domowej. Stark niechętnie to przyznaje. Po chwili Logan prosi milionera, aby wyłączył komunikację z pozostałymi bohaterami i gdy Tony to robi, Wolverine oznajmia, że wie, co tu się wydarzyło, i dodaje, że Stark nie chciałby, aby ktokolwiek o tym usłyszał.

Teraz. Pod wodą uszkodzona łódź podwodna płynie przed siebie, a na jej pokładzie Sinister walczy z X-23. Podczas ich walki Stark zwraca uwagę, że nie mogą pozwolić na kolejne uszkodzenie kadłuba łodzi, bo nie skończy się to dla nich za dobrze. Wolverine odcina złoczyńcy drugą rękę, ale nie przeszkadza mu to w ucieczce. Sinister teleportuje się, a bohaterowie skupiają się na wydostaniu się z tonącego okrętu. Iron Man pomaga łodzi podwodnej wynurzyć się, a wszyscy obecni na pokładzie wychodzą na zewnątrz. Nad nimi już unosi się lotniskowiec należący do Narodowej Służby Wywiady Korei Południowej.

Przebywający na pokładzie łodzi złoczyńcy zostają aresztowani, natomiast bohaterowie próbują przesłuchać niejakiego Declana Fay’a, który prowadził aukcję. Pytają go o DNA Logana, skąd je ma. Ten odpowiada, że Sinister prowadzi zbiór próbek materiałów genetycznych. X-23 obserwuje mężczyznę i przyznaje, że mówi prawdę. Fay mówi im, żeby szukali zbioru Sinistera na wyspach Kerguelena. Tony sugeruje, że swoją kryjówkę Sinister pewnie zabezpieczył przed intruzami i sugeruje, aby polecieli tam w zbrojach. Cała piątka leci na główną wyspę i wdzierają się do środka, gdzie trafiają na przeogromny zbiór próbek DNA.

Recenzja

Zbliżamy się do końca tej miniserii i jak na razie nie pojawiły się odpowiedzi na pytania, które krążą mi po głowie. Wiemy, skąd Fay mógł mieć DNA Logana, ale skoro Sinister uważa go za zdrajcę, to raczej nie oddałby tej próbki dobrowolnie. Więc, w jaki sposób Declan mógłby ją wykraść, skoro czwórka bohaterów w zbrojach Iron Mana z wyżej wspomnianym na czele musi się dosłownie przebić przez wszystkie zabezpieczenia? Czyżby Fay współpracował z Sinisterem tak blisko, że mógł swobodnie poruszać się po wyspie? A może to jedna wielka podpucha?

A skoro o zbrojach mowa… nie przemawia do mnie, że Stark dysponował zbrojami AKURAT dla X-23, Spider-Mana, Luke’a czy Jessici. Pod tym względem Tom Taylor popłynął i to niestety na złe wody. Wydaje mi się, że scenarzysta sam nie wiedział, jak wybrnąć z sytuacji i przenieść bohaterów na wyspę z kryjówką Sinistera, więc poszedł po linii najmniejszego oporu.

Ciekawy jestem, co też Logan wyjawił Starkowi na początku zeszytu, co było takiego ważnego, że nie mógł o tym usłyszeć Luke, Spidey oraz Jess. Cóż to była za tajemnica? Pewnie dowiemy się w ostatnim zeszycie. Tak samo jak być może w nim dowiemy się, po co Mister Sinister gromadził te wszystkie próbki DNA. Może to on stoi za zniknięciem ciała Wolverine’a?

Bez rewelacji, więc znowu 3 pajączki.

Ocena:

Autor: Dengar

Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #3 Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #3 Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #3

Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #3 Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #3 Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #3


Related Articles

About Author

Dawidos