komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #4

Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #4Numer: Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #4
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2018
Data wydania: Październik 2018
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: R.B. Silva
Tusz: Adriano Di Benedetto
Kolory: Guru-eFX
Litery: VC’s Joe Sabino
Okładka: Giuseppe Camuncoli, Roberto Poggi & Val Staples
Asystent redaktora: Chris Robinson & Christina Harrington
Redaktor: Jordan D. White & Mark Paniccia
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Tribeca, wtedy. Do Jess, Spider-Mana i Cage’a podchodzi gojący się Logan. Jones mówi, że zdaniem Starka Wolverine chciał z nimi porozmawiać. Mutant wyjawia im, że poprosił Tony’ego, aby zajął się jego ciałem na wypadek śmierci. Dodaje, że miał uraz głowy i nie myślał do końca trzeźwo, ale niemal na pewno – no może w 80% – jest pewien, że można Starkowi zaufać. Dlatego chce, żeby cała trójka była jego zabezpieczeniem i dopilnowała, że Tony nie zrobi niczego złego.

Teraz, Wyspy Kerguelena. Piątka bohaterów spogląda na kolekcję Mister Sinistera, co Tony komentuje jako zbiór DNA wszystkich ludzi na świecie. Spider-Man podziwia system katalogowania próbek, natomiast X-23 chce wszystko zniszczyć. Tony początkowo protestuje, co wywołuje sprzeczkę z mutantką. Pająk nadal grzebie w komputerze i oświadcza, że w bazie danych nie ma mutantów. Nagle pajęczy zmysł go ostrzega, a Laura wyczuwa, że ktoś nadchodzi.

Do pomieszczenia wbiega dwóch żołnierzy, z którymi bohaterowie radzą sobie raz dwa. Jessica pyta, dlaczego to miejsce nie jest lepiej strzeżone, gdzie podziali się żołnierze i naukowcy. To z kolei zwraca uwagę X-23, która swoim węchem odnajduje wszystkich… martwych. Oględziny zwłok ujawniają, że ktoś przyszedł po próbki Sinistera. Tony analizuje komputer, z którego ktoś skopiował wszystkie dane. Odkrywa, że dane mutantów są zaszyfrowane. Stark chce rozgryźć zbiór Sinistera, lecz pozostali nalegają, aby zniszczył całą bazę danych. Nagle pojawia się sam Sinister i atakuje bohaterów. Chwila walki i mutant zostaje pokonany. Przesłuchany odpowiada, że nie potrzebował ciała Logana, bo ma jego DNA w bazie. Sinister protestuje i próbuje przekonać Starka, aby nie niszczyli jego zbioru.

Wtedy. Logan każe Starkowi obiecać, że jeśli umrze, on zostawi go w spokoju. Potem każe Iron Manowi wyłączyć mikrofon tak, aby pozostali ich nie słyszeli. A następnie zdradza, że gdy detonował bombę, widział na niej logo Stark Industries. Zarzuca Starkowi, że zbudował pułapkę dla superbohaterów. Tony oczywiście protestuje, tłumaczy, że nigdy by czegoś takiego nie zrobił i twierdzi, że ktoś wykradł jego projekty.

Teraz. Odbyta dawno temu rozmowa z Loganem nakazuje Starkowi zniszczyć bazę danych Sinistera. Pozostali bohaterowie w mig podłapują jego pomysł, po czym wylatują z kryjówki. Później wszyscy wracają do domu Jess i Luke’a w Harlemie. Tam czeka na nich Danny oraz Danielle. X-23 pyta Tony’ego, o co chodzi, dlaczego na nią tak patrzy. Stark odpowiada, że chodzi o Logana. Przyznaje się, że odkodował część bazy danych Sinistera i wyjawia, że Laura nie jest tylko klonem Wolverine’a. Pyta dziewczynę, czy wie, kim była Sarah Kinney. Laura odpowiada, że to naukowiec, która się nią zajmowała. Stark odrzeka, że Sarah Kinney była genetyczną matką Laury. Jess podaje X-23 swoją córeczkę, twierdząc, że to ją uspokoi.

Podczas gdy Laura i Spider-Man zajmują się dziewczynką, Jessica i Luke pytają o drugą rzecz, którą Tony odkrył. Ten oznajmia, że jeden z członków X-Men wcale nie jest mutantem, co oznacza, że wśród nich znajduje się uśpiony agent.

Recenzja

Polowanie na Logana zakończyło się niestety fiaskiem. Tony i pozostali nie zdołali odkryć, co się stało z jego ciałem. Co nie znaczy, że nie zrobili zupełnie nic. No dobra, numer ten jak i cała miniseria nie są jakieś wybitne, są dość przeciętne. Na dobrą sprawę seria była niepotrzebna, jakby się uprzeć, to jeden nieco grubszy one-shot by wszystko wyjaśnił. Ale na Hunt for Wolverine można, a nawet trzeba było zbić kasę.

Logana ani jego ciała znaleźć się nie udało. Nie wiadomo, kto zaatakował bazę Sinistera. Szkoda, że to, co najistotniejsze było dopiero w czwartym zeszycie, a pozostałe trzy jakoś niezbyt porywały. Kto jest kretem wśród X-Men? Dlaczego Laura żyła w kłamstwie? Skąd bomba Stark Industries w Tribeca? Mimo końca serii pytania się namnożyły i nie wiadomo, czy poznamy na nie odpowiedzi.

Pod względem wizualnym komiks oczywiście prezentuje się bardzo ładnie, szkoda, że w ostatecznym rozrachunku cała seria fabularnie nie wypada tak dobrze jak graficznie. Czy te cztery zeszyty były naprawdę konieczne? Czy mimo wszystko pojawiające się w tym zeszycie pytania znajdą odpowiedzi w kolejnej serii o przygodach Logana? Zobaczymy.

Niestety 3 pajączki.

Ocena:

Autor: Dengar

Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #4 Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #4 Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #4

Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #4 Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #4 Hunt for Wolverine: Adamantium Agenda #4


Related Articles

About Author

Dawidos