komiksy: 1371 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Woman #1

Spider-Woman #1Numer: Spider-Woman #1
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2015
Data wydania: Styczeń 2015
Scenariusz: Dennis Hopeless
Rysunki: Greg Land
Tusz: Jay Leisten
Kolory: Frank D’Armata
Litery: Travis Lanham
Okładka: Greg Land & Morry Hollowell
Asystent redaktora: Charles Beacham
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Alternatywny świat. Spider-Woman, Silk i Spider-Man Noir podróżują na grzbietach pustynnych jaszczurów, zmierzając w stronę wykutego ze złota Nowego Yorku. Zatrzymują się na pobliskim targowisku, gdzie Jessica Drew, chcąc zmylić ścigających ich Inheritors, postanawia zdobyć jakieś ubrania i prowiant oraz wtopić się w tłum. Mimo nakazu zachowania ciszy mający kompleks herosa Cindy Moon i Peter Parker z lat 30-tych decydują się pomóc staruszce nękanej przez parę chuliganów w futurystycznych zbrojach. Robiąca zakupy przy straganach Spider-Woman słyszy zamieszanie i odbiera motor jednemu z klientów, by dotrzeć w porę na miejsce walki.

Po pokonaniu zbirów Silk jest dumna ze swego wyczynu, ale po chwili jej pajęczy zmysł zaczyna dzwonić jak oszalały. Powodem jest przybycie Brixa i Bory, bliźniaczego rodzeństwa z Inheritors. Spider-Man Noir staje w obronie Cindy, co kosztuje go utratę zdrowia, gdy zostaje wbity w ziemię przez Borę. Silk wpada w panikę, jednak z odsieczą przychodzi Spider-Woman, która posyła skradziony motor w stronę zaskoczonych łowców. Wykorzystując zasłonę dymną, trójka Pająków teleportuje się do innego wymiaru.

Earth-90214. Nowy York. Spider-Man Noir trafia pod opiekę właścicielki klubu nocnego, Black Cat. Spider-Woman twierdzi, że sprowadzenie rannego towarzysza do jego ojczystego świata jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ zajmą się nim bliscy przyjaciele i nikt nie będzie ich tutaj szukał. Silk jest zdania, że ich kompan ma nikłe szanse na przeżycie w tych czasach i uważa, że Spider-Woman postępuje niehumanitarnie. Jessica tłumaczy, że jej priorytetem jest ochrona Silk za wszelką cenę, czym wywołuje poczucie winy u młodej towarzyszki. Kiedy próbuje ją pocieszyć, zza drzwi zaplecza dobiegają niepokojące odgłosy. Drew mięknie serce na widok błagalnego spojrzenia Silk, więc zezwala na walkę w obronie bezbronnego kolegi. Na szczęście, hałaśliwymi gośćmi okazują się być Spider-Man (Peter Parker), Spider-Girl (Anya Corazon) i Spider-Woman (Gwen Stacy), którzy podczas teleportacji przypadkowo zbili żyrandol.

Na zewnątrz klubu Spider-Man pyta Spider-Woman o przebieg powierzonej jej misji. Kiedy Jessica słyszy, że zamiast niej strażniczkami Cindy mają być Anya i Gwen, wpada w złość. Peter wyjaśnia, że jej kolejna misja ma ogromne znaczenie dla rozstrzygnięcia wojny, którą póki co przegrywają. Przyjmując te argumenty, Drew postanawia udzielić zastępczyniom kilku cennych rad, które pomogą im wypełnić ich zadanie jak najlepiej. Moon, która podsłuchuje ich rozmowę, smutnieje, gdy słyszy, że jej wrodzony heroizm może kosztować życie całej trójki. Kiedy Spider-Man i Spider-Woman opuszczają ten wymiar, Anya i Gwen wchodzą na zaplecze klubu i pytają Black Cat, gdzie podziewa się Silk. Okazuje się, że ich podopieczna zniknęła.

Earth-981. Nowy York. Rozdrażniona słowami starszej koleżanki, Silk przemierza zasypane śniegiem miasto. Kiedy zaczyna ją gonić dziwaczne stworzenie, wznosi się ku niebu na sieci, przekonana, że świetnie poradzi sobie sama. Brix i Bora, którzy właśnie przybyli do tego świata, są wprost zachwyceni dokonanym przez nią wyborem.

Autor: Dawidos

Spider-Woman #1 Spider-Woman #1 Spider-Woman #1

Spider-Woman #1 Spider-Woman #1 Spider-Woman #1

Spider-Woman #1 Spider-Woman #1 Spider-Woman #1


Related Articles

About Author

Dawidos