komiksy: 1371 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Woman #3

Spider-Woman #3Numer: Spider-Woman #3
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2015
Data wydania: Marzec 2015
Scenariusz: Dennis Hopeless
Rysunki: Greg Land
Tusz: Jay Leisten
Kolory: Frank D’Armata
Litery: Travis Lanham
Okładka: Greg Land & Frank D’Armata
Asystent redaktora: Charles Beacham
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Earth-3145. Przemierzając zdewastowane i skażone promieniowaniem radioaktywnym miasto w ochronnym stroju wykonanym z sieci, Silk rusza w poszukiwaniu schronu przeciwatomowego, z karaluchem na ramieniu, znalezionym w konserwie po rybach.

Loomworld. Wielka Sala w pałacu Inheritors. Podszywając się za służącą, Spider-Woman zasiada do uroczystej kolacji z Morlunem. Nie ma ochoty ani jeść ani tańczyć, ponieważ jej głowę zaprzątają myśli o tajnej misji, jaką ma wykonać. Kiedy Morlun żąda wyjaśnień, czemu jest taka bierna, Jessica Drew wymyśla wymówkę, że dokuczają jej dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Pod pretekstem udania się do toalety wybiega z sali, wiedząc, że ma niewiele czasu, zanim jej “konkubent” odkryje prawdę.

Earth-3145. Silk wchodzi do wieżowca Simsa i znajduje wejście do bunkra, w którym może schronić się przed wszechobecnym promieniowaniem radioaktywnym.

Loomworld. Spider-Woman obezwładnia Mary Jane, szefową ochrony Wielkiej Sali. Korzystając z jej przepustki i szybu wentylacyjnego dociera do sekretnej komnaty, w której “urzęduje” Master Weaver. Jessica kończy wówczas zdalną rozmowę przez podręczny komunikator ze Spider-Manem, który skontaktował się z nią, aby zapytać o postępy w powierzonej jej misji. Nieśmiertelne pajęcze bóstwo wyjaśnia, że przyzwało Spider-Woman do siebie, aby pokrzyżować plany Inheritors, którzy je zniewolili. Istota wręcza kobiecie dwa zwoje z tekstami przepowiedni, które mogą przechylić szalę zwycięstwa na stronę Spider-Army. Zadowolona z przebiegu spotkania Jessica zamierza wrócić do swoich przyjaciół, wykorzystując dostępną na miejscu Sieć Życia i Przeznaczenia. Weaver zabrania jej skorzystać z portalu, którego jest strażnikiem; jak twierdzi, Inheritors od razu dowiedzieliby się o jego zdradzie. Po wyjściu z komnaty Drew spotyka Morluna i ukrywa zwoje za plecami. Kiedy dziedzic tronu rozkazuje jej pokazać, co trzyma w ręku, ta przesyła “podarunek” od Weavera do innego wymiaru, w ręce Spider-Mana, korzystając z popsutego i kończącego żywot teleportera. Misja kończy się sukcesem, jednak Jessica ugrzęzła w tym świecie na dobre i na widoków na powrót do Spider-Army.

Loomworld. Pod wieczór Spider-Woman wykrada łódź pontonową i postanawia zaszyć się na statku znajomego kapitana, wiedząc, że jej przykrywka służącej jest już spalona. Zostaje jednak przywita ogniem z dział i wzięta siłą na pokład statku, gdzie “wita” ją tutejsza Jessica Drew, wcześniej pobita i zamknięta przez nią w skrzyni. Jaka nowa królowa piratów skazuje agentkę Spider-Army na śmierć. Na ratunek Spider-Woman przybywają z innego wymiaru jej przyjaciółki, Silk i Spider-Gwen. Rozpoczyna się walka Kobiet-Pająków z piratami.

Autor: Dawidos

Spider-Woman #3 Spider-Woman #3 Spider-Woman #3

Spider-Woman #3 Spider-Woman #3 Spider-Woman #3


Related Articles

About Author

Dawidos