komiksy: 1371 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Woman #4

Spider-Woman #4Numer: Spider-Woman #4
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2015
Data wydania: Kwiecień 2015
Scenariusz: Dennis Hopeless
Rysunki: Greg Land
Tusz: Jay Leisten
Kolory: Frank D’Armata
Litery: Travis Lanham
Okładka: Greg Land & Frank D’Armata
Asystent redaktora: Charles Beacham
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Earth-001. Po upojnej nocy spędzonej z piratem Namorem kapitan Jessica Drew delektuje się upragnioną wolnością od znienawidzonej służby u Morluna. Kiedy wychodzi na pokład, zostaje “przywitana” przez delegację Kobiet-Pająków (Spider-Woman, Spider-Gwen, Spider-Girl, Silk), które w pięć minut rozprawiły się z jej załogą. Spider-Woman, przystawiając sztylet do gardła pani kapitan, streszcza jej koniec zwycięskiej wojny Spider-Army z Inheritors.

Później. Kiedy piracki statek zbliża się do brzegu, Spider-Woman przekonuje Ms. Drew, by przejęła rządy w Loomworld, w którym po upadku Inheritors wybuchają spontanicznie zamieszki i powstania. Była służka Morluna staje przed mieszkańcami krainy i prosi o powierzenie w jej ręce odpowiedzialności za ich dalszy los w wolnym już świecie. Uwielbiana przez lud Jessica Drew spotyka się z owacyjnym przyjęciem, a jej władza zostaje zalegitymizowana. Po uporaniu się z anarchistami i zadbaniu o pokojowy transfer władzy Kobiety-Pająki powracają do domu.

Earth-616. Manhattan. 3 dni później. Po wyjściu z kawiarni Captain Marvel i Spider-Woman udają się do wieży Avengers. Jessica tłumaczy Carol Danvers, że musi porozmawiać ze Stevem Rogersem i obawia się jego rozczarowania tym, co od niej usłyszy. Prosi, by jako jej przyjaciółka była dla niej moralnym wsparciem w tych trudnych chwilach. Zanim rozmowa rozkręca się na dobre, pracujący w pomieszczeniu obok Beast i Vision uwalniają przez przypadek stwora z kosmosu.

Podczas strzelaniny Jessica nabiera odwagi do wypowiedzenia na głos swoich myśli przed Rogersem. Po wysadzeniu pozaziemskiego potwora, który przejął kontrolę nad Captain Marvel, Drew informuje lidera Avengers o podjęciu decyzji o odejściu z drużyny, bo jak twierdzi chce wieść prostsze życie – być “szarą” superbohaterką pomagającą zwykłym ludziom. Rogers nie czyni jej wyrzutów z tego powodu i rozumie jej motywację. Prosi tylko, by mogli na nią liczyć, jeśli zajdzie taka potrzeba. W ten polubowny sposób Spider-Woman rozstaje się z Avengers.

Po wyjściu z wieży Carol pyta Jessicę o jej najbliższe plany. Spider-Woman zdradza, że myśli nad zmianą kostiumu. Jej najlepsza przyjaciółka z przekorą popiera ten pomysł z całego serca.

Autor: Dawidos

Spider-Woman #4 Spider-Woman #4 Spider-Woman #4

Spider-Woman #4 Spider-Woman #4 Spider-Woman #4


Related Articles

About Author

Dawidos