komiksy: 1371 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Woman #2

Spider-Woman #2Numer: Spider-Woman #2
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2015
Data wydania: Luty 2015
Scenariusz: Dennis Hopeless
Rysunki: Greg Land
Tusz: Jay Leisten
Kolory: Frank D’Armata
Litery: Travis Lanham
Okładka: Greg Land & Morry Hollowell
Asystent redaktora: Charles Beacham
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Earth-001. Loomworld. Spider-Woman jako tajna agentka Spider-Mana wykonuje misję wywiadowczą w świecie rządzonym przez Inheritors. Mieszkańcy tej krainy zwracają się do niej per “Miss Jessica” i wręczają jej najrozmaitsze podarki. Kilku strażników z elitarnej gwardii zajmuje się jej eskortowaniem. Kapitan jednego z pirackich statków zaprasza ją na pokład, by dokonała selekcji znalezionych przez załogę skarbów. Działając na niego feromonami, Spider-Woman zdobywa kolejne informacje i dochodzi do wniosku, że tutejsza Jessica Drew pełni bardzo ważną funkcję na dworze Inheritors. Kiedy agentka Spider-Mana dostrzega w porcie swego sobowtóra, wyskakuje za burtę statku. Tymczasem samotnie podróżująca po wymiarach Silk “bawi się” w kotka i myszkę z tropiącymi ją Brixem i Borą.

Pałac Inheritors. Spider-Woman infiltruje pełną przepychu rezydencję. Kiedy przygląda się jak jej odpowiedniczka z pogardą traktuje służbę, z nieudanego polowania wracają Brix i Bora, którzy rozkazują postawić na nogi straż, ponieważ po Wielkiej Sali kręci się gdzieś zbiegła Silk. Miejscowa Jessica jako pierwsza dostrzega Cindy Moon, ale zostaje “uciszona” pięścią przez Spider-Woman, zanim podnosi alarm. Po wymianie danych Drew ofiaruje Cindy bransoletkę ze sprawnie działającym teleporterem, biorąc w zamian jej popsute urządzenie do teleportacji. Silk dziękuje za pomoc i od razu opuszcza ten wymiar. Drew zaciąga nieprzytomnego sobowtóra w miejsce schowane przed wzrokiem innych.

Earth-3145. Brix i Bora odnajdują Silk w rzeczywistości, której “wizytówką” jest zdewastowane i wyludnione miasto. Niespodziewanie zaprzestają łowów i natychmiast wracają do swego świata. Powodem jest zabójcze promieniowanie radioaktywne będące skutkiem straszliwej wojny nuklearnej. Silk odkryła więc świat, którego progu Inheritors nie są w stanie przekroczyć.

Earth-001. Loomworld. Pod osłoną nocy Spider-Woman przekazuje poznanemu kapitanowi skrzynię i prosi go, by przechował ją na swoim statku przez kilka dni żeglugi po morzu. Skuszony wizją bogactwa herszt piratów zgadza się na dwie doby. Po powrocie do zamku Spider-Woman natyka się na Morluna. Klęka przed nim jak na służkę przystało, ale ten obejmuje ją czule i namiętnie całuje. Spider-Woman uświadamia sobie, że tutejsza Jessica Drew jest jego kochanką, a ona musi wiarygodnie odegrać przed nim jej rolę, aby wypełnić swoją misję.

Autor: Dawidos

Spider-Woman #2 Spider-Woman #2 Spider-Woman #2

Spider-Woman #2 Spider-Woman #2 Spider-Woman #2


Related Articles

About Author

Dawidos