komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #1

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #1Numer: Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #1
Tytuł: The Evil That Men Do, Part 1: What’s New Pussycat?
Wydawnictwo: Marvel Comics 2002
Data wydania: Sierpień 2002
Scenariusz: Kevin Smith
Rysunki: Terry Dodson
Tusz: Rachel Dodson
Kolory: Rachel Dodson
Litery: Richard Starkings & Comicraft
Okładka: Terry Dodson & Rachel Dodson
Asystent redaktora: John Miesegaes
Redaktor: Axel Alonso
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Bill Jemas
Cena: $2.99
Przedruk PL: Spider-Man i Czarna Kotka: Zło, które ludzie czynią

Streszczenie

Przebywająca obecnie w Los Angeles Felicia Hardy postanawia spełnić prośbę przyjaciółki Meg i wyrusza do NY, by odnaleźć jej dziewczynę, mimo że ma dość tego, iż ludzie ciągle proszą ją o przysługi związane z jej kostiumem i nieprzeciętnymi umiejętnościami. Jeszcze nie wie, że zaginiona kobieta nie żyje, a jej zwłoki wrzucono do śmietnika.

Nowy Jork. Spider-Man, prowadzący śledztwo w sprawie Donalda Phillipsa, ucznia Midtown High School, który zginął przez podanie heroiny, rozprawia się z jakimiś oprychami. Jeden z nich ucieka autem, jednak Spidey go łapie i przesłuchuje na dachu budynku. Po krótkiej lekcji na temat pająków Spider-Man grozi chłopakowi, że wypije jego krew, jeżeli ten nie powie mu wszystkiego o dostawcy narkotyków, panu Brownstonie. Okazuje się, że w sprawę zamieszany jest aktor, który ma skłonności ku nastoletnim chłopcom.

Wieczorem Felicia już jako Black Cat rozpoczyna poszukiwanie Tricii, przyjaciółki Meg. Tymczasem, w Soho, Spider-Man śledzi Huntera Todda, aktora, o którym mówił zbir. Zjawia się Black Cat i nie poznając Petera, wpada razem z nim przez okno do mieszkania aktora, który okazuje się być także potrzebny Felicii, ponieważ łączył go romans z Tricią Lane.

Próba przesłuchania gwiazdora nic nie daje, ponieważ on i jego partnerka, Miss Cummings, zaczynają się trząść i mdleć. Spidey podnosi nieodłożony telefon. Mężczyzna, który jest po drugiej stronie słuchawki, mówi, że nie można już pomóc tym ludziom, ponieważ niedługo umrą z powodu przedawkowania narkotyków, które im zafundował. Rozmówca przedstawia się jako pan Brownstone, po czym się rozłącza.

Recenzja

Smitha zawsze lubiłem za jego filmy, a jak się później okazało, pisze też ciekawe komiksy. Jedyne, co napisał ze Spider-Manem, to Daredevil: Diabeł Stróż i był to tylko malutki występ Pająka. Będąc zadowolony z poprzednich komiksów Kevina, z chęcią zabrałem się za Spider-Man /Black Cat: The Evil That Men Do.

Już na pierwszych stronach widzimy Felicię, która jest zmartwiona tym, że od dłuższego czasu nie miała ani chłopaka, ani dziewczyny. Na prośbę przyjaciółki Hardy wyrusza do Nowego Jorku, by odnaleźć niejaką Tricię Lane. Tymczasem Spider-Man szuka kogoś powiązanego ze śmiercią Donalda Phillipsa, ucznia ze szkoły, w której pracuje. Ich drogi w końcu się krzyżują.

Historia jest interesująca, choć jeszcze mocno nie rozwinięta. Mamy do czynienia z podwójną narracją – Black Cat i Spider-Mana, co zbliża nas do bohaterów. Wreszcie bardzo dobre rysunki. Terry Dodson spisał się na medal i nie chodzi mi tu tylko o, hmm, walory Black Cat. Do tej pory nie podobał mi się tylko jeden rysunek – zaskoczona twarz Huntera Todda.

Jest jeszcze taki żart (?), choć może to przypadek, a mi się wszystko kojarzy z jednym. Kiedy Black Cat buja się na linie, widać reklamę Bugle’a z przekreśloną twarzą Spider-Mana i napisem: “Pen is mighter than the Web. The Daily Bugle proves that every day.” Przypadkowo palce Black Cat łączą słowa “Pen” oraz “Is”. Oprócz tego mamy też Spider-Mana udającego Elmera Fudda z kreskówek Warner Bros.

Komiks bardzo fajnie się czyta i wciąga.

Ocena:

Autor: Crov

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #1 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #1 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #1

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #1 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #1 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #1

Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #1 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #1 Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do #1


Related Articles

About Author

Dawidos