komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Men #2

Spider-Men #2Numer: Spider-Men #2
Tytuł: Spider-Men
Wydawnictwo: Marvel Comics 2012
Data wydania: Sierpień 2012
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Sara Pichelli
Tusz: Sara Pichelli
Kolory: Justin Ponsor
Litery: Cory Petit
Okładka: Jimmy Cheung
Asystent redaktora: Jon Moisan
Pomocnik redaktora: Sana Amanat
Redaktor: Mark Paniccia
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Ziemia-616. Mysterio budzi się przed swoim portalem międzywymiarowym. Z przerażeniem stwierdza, że Spider-Man przeniósł się do równoległego świata. Uruchamia awatar Ultimate Mysterio i wysyła go do uniwersum Ultimate, mając nadzieję pozbyć się przeniesionego Spider-Mana, gdyż chce zachować wiedzę o alternatywnej rzeczywistości (Ziemia-1610) tylko dla siebie.

Ziemia-1610. Spider-Man i Ultimate Spider-Man stoją przed sobą, nie wiedząc, co powiedzieć. Oboje mają wrażenie, że to jakaś sztuczka. Miles w chwili, gdy wypowiada imię Petera Parkera, spostrzega, że ma do czynienia z prawdziwym Pająkiem. Ma do niego mnóstwo pytań. Petera jednak przeraża wiedza o jego sekretnej tożsamości i domaga się od sobowtóra ściągnięcia maski.

Dochodzi do walki, podczas której Miles wykorzystuje swoje nietypowe zdolności (Venom Blast i niewidzialność). Mimo to Pająkowi udaje się ściągnąć maskę młodszemu naśladowcy. Ultimate Spider-Man, przerażony brakiem maski, ponownie używa swojego Venom Blast, co tym razem pozbawia Petera przytomności. Miles zastanawia się, co powinien teraz zrobić.

Triskelion. Peter budzi się w celi przed Nickiem Furym. Mężczyźni szybko przechodzą do sedna sprawy. Parker podejrzewa, że przeniósł się do równoległego wymiaru, czemu dyrektor S.H.I.E.L.D. daje wiarę. Wypuszcza go z celi i powierza opiece Milesowi, prosząc, by chłopiec opowiedział mu wszystko o ich Peterze Parkerze i tym świecie. Dodaje, by po wszystkim zameldowali się, bo muszą rozwiązać ten międzywymiarowy problem.

W helikopterze odlatującym z Triskelionu Spider-Man zadaje Milesowi pytanie odnośnie tego, czy tutejszy Peter Parker nie żyje. Chłopcu brakuje czasu na odpowiedź, gdyż nagle śmigłowiec zostaje trafiony rakietą. Pająkom wraz z pilotem udaje się wyjść cało ze spadającej maszyny. Na brzegu dostrzegają Ultimate Mysterio. Ten cieszy się, że będzie miał okazję zabić dwóch Spider-Manów za jednym zamachem.

Autor: Spider-Nik

Spider-Men #2 Spider-Men #2

Spider-Men #2 Spider-Men #2 Spider-Men #2

Spider-Men #2 Spider-Men #2 Spider-Men #2


Related Articles

About Author

Dawidos