komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man/Deadpool #8

Spider-Man/Deadpool #8Numer: Spider-Man/Deadpool #8
Tytuł: Isn’t It Bromantic? Conclusion
Wydawnictwo: Marvel Comics 2016
Data wydania: Październik 2016
Scenariusz: Joe Kelly
Rysunki: Ed McGuinness
Tusz: Mark Morales & John Livesay
Kolory: Jason Keith
Litery: Joe Sabino
Okładka: Ed McGuinness
Asystent redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Jordan D. White & Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Kontynuacja wydarzeń z Spider-Man/Deadpool #5.

Deadpool bawi się z Ellie figurkami. Przerywa spotkanie z córką, bo musi dopaść byłego zleceniodawcę. Tymczasem Peter i Anna Maria główkują, kim był złoczyńca, który podszył się za Parkera. Peter, wciąż wstrząśnięty spotkaniem z Mephisto, prosi przyjaciółkę, aby namierzyła Deadpoola.

Las. W stroju szpiega Spider-Man dołącza do Deadpoola obserwującego siedzibę Patienta Zero, który zlecił mu zabójstwo Parkera i podszył się za swój cel. Choć Pająk jest zły na Wilsona za ten zamach, odkładają tę rozmowę na później, aby zająć się sprawcą całego zamieszania. Widząc błysk, wdzierają się do jego bazy.

Przeciwko intruzom Patient Zero posyła Manstrosities, ludzi wyrzutków zmutowanych genetycznie w odrażające monstra. Pająk zauważa kontrolujące ich obroże, ale po ich zdjęciu nieszczęśnicy zgodnie z zamysłem twórcy doznają ogromnego cierpienia. Kiedy superbohater stawia zarzut, że Patient Zero po to wynajął Mysterio i Deadpoola i zaplanował zabójstwo Parkera, aby uzyskać dostęp do technologii genowej Parker Industries, zbrodniarz wyjawia, że ma też z nimi osobiste rachunki do wyrównania.

Gdy duet pokonuje wszystkie stwory, Patient Zero ucieka przez teleporter i uruchamia nadprzewodnik, który ma poszatkować wrogów szkłem z rozbitych okien. Deadpool zasłania Pająka własnym ciałem, gdy ten tworzy wokół nich kokon z sieci. Wykorzystując okazję, Spidey wraca do rozmowy o zabójstwie Parkera. Wilson tłumaczy, że nic mu nie powiedział, bo nie chciał, aby stracił wiarę w swojego szefa – rzekomego zbrodniarza. Kiedy ściąga maskę, okazuje się, że jego twarz nie jest już oszpecona.

Wieżowiec. Patient Zero wraca do apartamentu, gdzie nazywająca go szefem kobieta przechodzi transfuzję krwi od Spider-Mana i Deadpoola. Oboje nie mogą doczekać się owoców tej przemiany.

Autor: Dawidos

Spider-Man/Deadpool #8 Spider-Man/Deadpool #8 Spider-Man/Deadpool #8

Spider-Man/Deadpool #8 Spider-Man/Deadpool #8 Spider-Man/Deadpool #8

Spider-Man/Deadpool #8 Spider-Man/Deadpool #8 Spider-Man/Deadpool #8


Related Articles

About Author

Dawidos