komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man/Deadpool #6

Spider-Man/Deadpool #6Numer: Spider-Man/Deadpool #6
Tytuł: Number One on the Maul Sheet
Wydawnictwo: Marvel Comics 2016
Data wydania: Sierpień 2016
Scenariusz: Scott Aukerman
Rysunki: Reilly Brown
Tusz: Rick Magyar, Le Beau Underwood, Scott Hanna
Kolory: Jason Keith
Litery: Joe Sabino
Okładka: Michael Del Mundo
Asystent redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Jordan D. White & Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Kilka miesięcy przed wydarzeniami z Spider-Man/Deadpool #1.

Podczas spaceru z Bugiem, demonicznym smokiem, Deadpool słyszy w radioodbiorniku przechodnia o pojawieniu się w Midtown zamaskowanego osobnika na lotni. Kiedy go odnajduje, ten przedstawia się jako Salmon Stunt Man i zapewniając, że nie jest superłotrem, proponuje najemnikowi udział w roli kaskadera w filmie o Deadpoolu. Wilson jest podekscytowany, ale ma wątpliwości.

Później. Deadpool wypatruje Spider-Mana na mieście i nakłania go do zaangażowania w projekt, oferując stanowisko zastępcy producenta. Na planie w Hollywood Studios duet spotyka się z producentem filmu Katzem Bergerem. Donald Dryans, aktor wcielający się w Deadpoola, protestuje przeciwko zmianom w scenariuszu i wymusza na ekipie swoją wizję.

Podczas kręcenia zdjęć Salmon Stunt Man namawia Deadpoola do odłożenia broni. Okazuje się jednak, że główny kaskader dysponuje śmiercionośnym arsenałem i zamierza zabić Wilsona. Kiedy spala mu twarz i zmusza do desperackiej ucieczki, Spider-Man wkracza do akcji. Wade zaś odzyskuje uzbrojenie z rąk asystenta reżysera, który współpracuje ze Stunt Manem.

Walka superbohaterów z kaskaderem na lotni przenosi się na plany zdjęciowe innych filmów i kończy się, gdy Deadpool wspólnie ze specjalistami od efektów specjalnych chwyta wroga w paszczę sztucznego dinozaura. Pod maską Salmona kryje się Dryans, który nie chciał, aby Deadpool zaspoilerował kręcony film. Aktor trafia do aresztu. Spidey i Deadpool radzą więc Bergerowi, aby zatrudnił do głównej roli Ryana Reynoldsa i nakręcił komedię dla starszego widza.

Miesiące później. Zamiast solowego filmu o Deadpool, na ekrany kin wchodzi obraz ”Nighthawk vs. Hyperion: Yawn of Boredom”. Po premierze Spidey pociesza Wilsona, że w końcu doczeka się dobrego filmu o swoich przygodach. Póki co Deadpool musi się zadowolić skromnym honorarium.

Autor: Dawidos

Spider-Man/Deadpool #6 Spider-Man/Deadpool #6 Spider-Man/Deadpool #6

Spider-Man/Deadpool #6 Spider-Man/Deadpool #6 Spider-Man/Deadpool #6


Related Articles

About Author

Dawidos