komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man/Deadpool #5

Spider-Man/Deadpool #5Numer: Spider-Man/Deadpool #5
Tytuł: Isn’t It Bromantic? Part Five
Wydawnictwo: Marvel Comics 2016
Data wydania: Lipiec 2016
Scenariusz: Joe Kelly
Rysunki: Ed McGuinness
Tusz: Mark Morales
Kolory: Jason Keith
Litery: Joe Sabino
Okładka: Ed McGuinness & Jason Keith
Asystent redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Jordan D. White & Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

W zaświatach Peter Parker widzi Madame Web i zastanawia się, czy umarł. W Monster Metropolis zaślubieni Deadpool i Shiklah odkrywają, że dusza Parkera wcale nie trafiła do piekła na tortury. W Parker Industries ktoś podszywający się za Petera, towarzysząc Annie Marconi, wita się z inżynierem Peterem Scori. Tymczasem dusza Parkera zostaje zaatakowana przez demona. Peter uznaje, że to sprawka Mysterio.

Dom Parkera. Deadpool i Shiklah sprawdzają zwłoki Petera, aby upewnić się, że Wilson faktycznie go zabił. Demoniczna żona najemnika wskrzesza denata, chcąc dociec prawdy o jego uczynkach, jednak Deadpool od razu strzela Parkerowi w twarz ze strzelby. Dusza ofiary znowu nie trafia do piekła. Wade stwierdza, że dał się oszukać i wmanewrować w zabicie dobrego człowieka.

W zaświatach Peter zmaga się z demonami udającymi Gwen Stacy, Bena Parkera i Otto Octaviusa, które nasyła na niego Mysterio. Deadpool, który namówił żonę, by go uśmierciła, aby mógł przybyć na ratunek nieszczęśnikowi, interweniuje i wybija w pień napastników. Tłumaczy, że dusza Mysterio, który jest w śpiączce, uwięziła Parkera w czyśćcu. Kłamie, że o pomoc poprosił go Spider-Man.

Idąc za radą Deadpoola o możliwości przyjęcia tu dowolnej formy, Peter przeobraża się w Spider-Mana. Obaj ruszają do konfrontacji z gigantycznym Mysterio, realizującym plan kogoś jeszcze potężniejszego od niego. Po pokonaniu Becka, który panikuje, że nie tak miało być, Peter trafia do sali tronowej Mephisto, który wyznaje mu, że nie zazna szczęścia, bo coś przez niego stracił.

W Limbo szukający kompana Deadpool napotyka Śmierć. Gdy ulega jej wdziękom, Shiklah sprowadza z powrotem duszę męża do ciała. Tymczasem Peter wraca do życia, budząc się w swoim łóżku, na którym znajduje maskotkę Deadpoola i list z przeprosinami – najemnik wyjaśnia, co zaszło, i obiecuje, że dorwie swego zakłamanego zleceniodawcę. Ten zaś wychodzi z siedziby firmy Parkera i wsiada do limuzyny, gdzie ściąga z twarzy maskę Petera.

Autor: Dawidos

Spider-Man/Deadpool #5 Spider-Man/Deadpool #5 Spider-Man/Deadpool #5

Spider-Man/Deadpool #5 Spider-Man/Deadpool #5 Spider-Man/Deadpool #5


Related Articles

About Author

Dawidos