komiksy: 1437 komiksy polskie: 60 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man/Deadpool #4

Spider-Man/Deadpool #4Numer: Spider-Man/Deadpool #4
Tytuł: Isn’t It Bromantic? Part Four
Wydawnictwo: Marvel Comics 2016
Data wydania: Czerwiec 2016
Scenariusz: Joe Kelly
Rysunki: Ed McGuinness
Tusz: Mark Morales
Kolory: Jason Keith
Litery: Joe Sabino
Okładka: Ed McGuinness & Jason Keith
Asystent redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Jordan D. White & Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Spider-Man dzwoni do Deadpoola z propozycją wieczornego wypadu na miasto. W siedzibie firmy Anna Marconi usiłuje uświadomić Peterowi, że Wilsona nie da się uratować. Tymczasem w Monster Metropolis królowa Shiklah, żona Deadpoola, zwraca mężowi uwagę, że nie może być przyjacielem Spider-Mana, skoro ma zlikwidować jego szefa.

Wieczór. Spider-Man spotyka się z Deadpoolem przed należącym do Wilsona klubem Hellhouse. Dla ochrony sekretnej tożsamości Wilson wręcza Pająkowi induktor obrazów, który przemienia go w Leonarda DiCaprio, czarnoskórego właściciela księgarni. Po wejściu do lokalu Wade oznajmia, że zorganizował podwójną randkę. “Leo” poznaje piękną znajomą Deadpoola – Jenny. Już po chwili oboje są sobą zauroczeni.

Amory Petera i Jenny zakłóca przybycie Thor, z którą umówił się Deadpool, na co zresztą otrzymał pisemną zgodę od swojej żony. Z rozmowy szybko wynika, że Wilson ściągnął wojowniczkę na randkę, wysyłając jej sygnał o zmyślonym zagrożeniu. Gdy Thor zaczyna mieć dość tych wygłupów, wyczuwa emanującą od Jenny magię. Kobieta, która okazuje się być sukkubem i kuzynką Shiklah, rzuca się na nią z nienawiścią.

Podczas pojedynku Jenny, która przyjęła swoją prawdziwą postać, wyznaje, że nienawidzi Asgardczyków za zniewolenie jej ludu wieki temu. Wojowniczki uświadamiają sobie jednak, że ich walkę zaaranżował Deadpool, który chciał pooglądać sobie ich zapasy w błocie. Wciąż zadurzony Spider-Man wyprasza u urażonych dam życie Deadpoola i pyta, jak mogą im zadośćuczynić. Pogodzone panie żądają od nich tańca w samej bieliźnie.

Rankiem Deadpool i Spider Man opuszczają lokal. Zanosząc się śmiechem, wspominają pokaz taneczny, który wzbudził zachwyt klubowiczek. Na odchodne Pająk mówi koledze, że robi postępy w byciu coraz lepszym człowiekiem. Niedługo potem Deadpool dzwoni do mieszkania Parkera i gdy ten otwiera drzwi, zabija go 2 strzałami z pistoletu. Po tym zabójstwie nagrywa się na komórkę Pająka, aby podziękować mu za przyjaźń.

Autor: Dawidos

Spider-Man/Deadpool #4 Spider-Man/Deadpool #4 Spider-Man/Deadpool #4

Spider-Man/Deadpool #4 Spider-Man/Deadpool #4 Spider-Man/Deadpool #4


Related Articles

About Author

Dawidos