komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man/Deadpool #7

Spider-Man/Deadpool #7Numer: Spider-Man/Deadpool #7
Tytuł: Convention Chaos or When Cometh the Plutocracy!
Wydawnictwo: Marvel Comics 2016
Data wydania: Wrzesień 2016
Scenariusz: Gerry Duggan
Rysunki: Scott Koblish
Tusz: Scott Koblish
Kolory: Val Staples
Litery: Joe Sabino
Okładka: Dan Panosian
Asystent redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Jordan D. White & Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Edwin Bagge, biznesmen-milioner zwalczający ruch hippisowski, wymusza na Jamesonie zmianę linii gazety. Wydawca “Daily Bugle” wysyła Neda Leedsa i Petera Parkera do Chicago na wiec Jacka McPhersona, kandydata na prezydenta, który sprzeciwia się wojnie w Wietnamie. Mają zohydzić to wydarzenie.

Chicago. Frankie Bagge, brat Edwina chcącego zdyskredytować McPhersona, zaprowadza wynajętego Deadpoola do rudery na spotkanie z Mysterio, który ma podszyć się za pacyfistę i skompromitować go w oczach wyborców. Plan zakłada, że Deadpool odwróci uwagę tłumu, aby nikt nie zauważył podmiany.

Podczas konwencji wyborczej udający hippisa Deadpool prowokuje bójkę zwolenników McPhersona z policją. Robiący na miejscu zdjęcia Parker zmienia się w Spider-Mana, aby zatrzymać spiralę przemocy. Gdy uderza podżegacza, demaskuje Deapoola. Ten w trakcie walki zdradza cały plan swoich mocodawców. Po związaniu najemnika siecią Pająk rusza zapobiec intrydze.

Tuż przed występem McPhersona Mysterio ogłusza polityka i przyjmuje jego postać. Kiedy wygłasza przed wyborcami bulwersujące przemówienie, Spider-Man demaskuje superłotra. Wywiązuje się walka, do której nieudolnie próbuje dołączyć przylepiony pajęczyną do konia Deadpool. Mając dość iluzjonistycznych sztuczek, Pająk nokautuje Mysterio lewym sierpowym.

Następnie Spider-Man i Deadpool chwytają Edwina i Frankiego, którzy rzucili się z pretensjami na Pająka. Deadpool nie zmienia jednak frontu, chciał tylko się wyżyć. Pomaga zleceniodawcom uwolnić się z sieci, tłumacząc, że i tak wywiną się sprawiedliwości. Proponuje im, by nie bawili się w takie intrygi, tylko kupili sobie polityków. Spider-Man oponuje, ale nic nie jest w stanie zrobić, bo musiałby zeznawać w sądzie bez maski. Edwin, Frankie i Deadpool uchodzą bezkarnie.

Nowy York, Daily Bugle. Jameson, który całą winę za chaos na konwencji w Chicago zwalił na Spider-Mana, nakazuje Betty wystawić czek Nedowi i Peterowi. Niestety Parker go nie zrealizuje, bo musi spłacić wypłatę z góry za poprzednie zlecenie. Chłopak odchodzi, martwiąc się, jak zdobyć pieniądze na lekarstwa dla ciężko chorej ciotki May.

Autor: Dawidos

Spider-Man/Deadpool #7 Spider-Man/Deadpool #7 Spider-Man/Deadpool #7

Spider-Man/Deadpool #7 Spider-Man/Deadpool #7 Spider-Man/Deadpool #7


Related Articles

About Author

Dawidos