komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man/Deadpool #1.MU

Spider-Man/Deadpool #1.MUNumer: Spider-Man/Deadpool #1.MU
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Marzec 2017
Scenariusz: Joshua Corin
Rysunki: Tigh Walker
Tusz: Tigh Walker
Kolory: Rachelle Rosenberg
Litery: Joe Sabino
Okładka: Dave Johnson
Asystent redaktora: Allison Stock
Pomocnik redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Jordan D. White & Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $4.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Kontynuacja wydarzeń z Avengers #1.MU.

St. Damia’s School for Young Women, Kanada. W szkole dla dziewcząt grupa uczennic-wiedźm zamierza odprawić rytuał wezwania Shiklah, robiąc użytek z krwi jej porwanego męża, Deadpoola, aby stała się ona ”naczyniem” dla Soo, zmarłej dyrektorki, którą klasa pragnie wskrzesić. Zaklęcie mające przywołać bratnią duszę Wilsona sprowadza jednak Spider-Mana, zdradzając uczucia Deadpoola wobec Parkera.

Przyzwany superbohater po tym, jak zostaje obsypany prochami Soo, związuje pajęczyną Veronicę, Wendy, Aimee i inne młode czarownice, a następnie upierdliwego Deadpoola. Kiedy opowiada, że na Ziemi trwa inwazja potworów z kosmosu, w pobliski internat uderza jeden z nich. Stwór, którego Pająk przezywa ”Eggplant”, połyka Deadpoola. Chwilę później Wade dzwoni z komórki do Spider-Mana z prośbą o pomoc, zanim wpadnie do kwasu w żołądku bestii i zostaje strawiony.

Mimo usilnych starań Spidey nie daje rady wyciągnąć Wilsona, ponieważ traci powoli kontrolę nad swoim ciałem z powodu ducha dyrektorki, który wszedł w niego po odprawieniu rytuału. Parker wraca więc do szkoły, ale słyszy od uczennic, że zaklęcia nie można cofnąć. W tym czasie Eggplant dociera do Toronto i kiedy Deadpool jest już bliski wyjścia z jego paszczy, potwór połyka sako kilku przypadkowych ludzi.

Przy pomocy dziewcząt, którym Spidey zakazuje zabijania, stwór zostaje unieruchomiony czarem. Deadpool wycina granatem w brzuchu bestii otwór, przez który Pająk podrzuca mu jedną z wyrzutni sieci. Robiąc użytek z pajęczyny, Wilson wyprowadza wszystkich cywili z żołądka do jamy gębowej potwora. Niestety duch Soo opanowuje Spider-Mana i po ukaraniu nieposłusznych jej Wendy i Aimee (przemianie ich w maluchy) każe reszcie uczennic utopić stwora, aby móc posilić się jego duszą.

Wrzucenie potwora do wody sprawia, że Deadpool musi obmyślić inny plan ucieczki. Robiąc z sieci spadochron, wypływa na powierzchnię, pociągając za sobą towarzyszących mu ludzi. Tam czeka go konfrontacja z opętanym Spider-Manem, który przemienił wszystkie uczennice w małe dzieci, aby Soo mogła samemu posiąść całą moc. Kiedy jednak Eggplant wydostaje się z rzeki, dyrektorka zgadza się współpracować z Deadpoolem, ale ten stawia warunek, że później opuści ciało jego przyjaciela.

Wykorzystując resztki mocy na rzucenie ostatniego zaklęcia, Soo czyni Deadpoola bezcielesnym, co pozwala mu przeniknąć do głowy Eggplanta i podłożyć bombę przy jego mózgu. Wyczerpany duch dyrektorki opuszcza ciało Parkera, przez co Wilson nie może uciec, gdy dochodzi do eksplozji, która rozrywa potwora na strzępy. Z Pająkiem kontaktuje się Kapitan Ameryka, którego ten prosi o transport. Okazuje się, że uczennice odzyskały swój normalny wiek, a Deadpool przeżył, ale stracił obie nogi. Pająk zachęca go, by dał mu sygnał, gdy będzie gotowy pomóc w walce z kolejnymi potworami.

Autor: Dawidos

Spider-Man/Deadpool #1.MU Spider-Man/Deadpool #1.MU Spider-Man/Deadpool #1.MU

Spider-Man/Deadpool #1.MU Spider-Man/Deadpool #1.MU Spider-Man/Deadpool #1.MU

Spider-Man/Deadpool #1.MU Spider-Man/Deadpool #1.MU Spider-Man/Deadpool #1.MU

Spider-Man/Deadpool #1.MU Spider-Man/Deadpool #1.MU Spider-Man/Deadpool #1.MU


Related Articles

About Author

Dawidos