komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Avengers #1.MU

Avengers #1.MUNumer: Avengers #1.MU
Tytuł: Minor Mobsters, Major Monsters
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Marzec 2017
Scenariusz: Jim Zub
Rysunki: Sean Izaakse
Tusz: Sean Izaakse
Kolory: Frank D’Armata
Litery: Cory Petit
Okładka: David Nakayama
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $4.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Spider-Man spotyka się ze swoim informatorem Jimmym Dee, który przekazuje mu, że 5 klanów Maggii organizuje spotkanie we włoskiej restauracji Durante w Bostonie. Kiedy Ms. Beachum telefonicznie przypomina o Konferencji Kuberta w Berlinie, ten, aby wszystko ze sobą pogodzić, zwraca się o pomoc do kompanów z Avengers. Wasp kręci nosem, ale Kapitan Ameryka daje zielone światło dla tej misji.

Służbowym odrzutowcem drużyna leci do Bostonu. Cap postanawia, że wejdą normalnie drzwiami, aby nie demolować niepotrzebnie lokalu. Na ich widok przestępcy od razu wyciągają broń. Kiedy dochodzi do walki, dwa dziwne dyski przyczepiają się do szyi Kapitana i Wasp. Z ukrycia wychodzi Controller, który z członków Maggii stworzył posłuszną sobie armię. Na jego rozkaz bezwolni gangsterzy, a także Sam Wilson i Nadia Pym atakują pozostałych superbohaterów.

Ostatecznie Spider-Man chwyta siecią miniaturową Wasp i zrywa Capowi kontrolujący go dysk. Thor zaś nokautuje Controllera, uderzając go 2 razy w twarz lecącym młotem. Po wszystkim Spidey proponuje reszcie obiad w czasie, gdy on poleci w inne miejsce. Rozlegający się huk krzyżuje te plany i po wyjściu z restauracji ekipa staje oko w oko z gigantycznym stworem, którego Hercules nie potrafi rozpoznać.

Podczas gdy pozostali zajmują się ewakuacją cywili, Thor i Hercules wspólnymi siłami powalają monstrum. Satysfakcja z triumfu trwa jednak krótko, bo w ich stronę nadciągają dwie kolejne bestie. Vision, skanując wroga, odkrywa, że stwory współpracują i komunikują się ze sobą. Podekscytowani bitwą Herc i Thor znów razem pokonują jednego z potworów, ale drugi nagle połyka boginię piorunów.

Kiedy Avengers myślą, jak wydostać Thor z brzucha bestii, ta przyzywa błyskawicę, który uśmierca potwora, po czym wychodzi z jego paszczy. Vision nie ma jednak dobrych wieści – podobne ataki dzieją się na całym świecie, stwory spadają z nieba i niszczą miasta. Gdy Spider-Man dzwoni do asystentki, aby odwołać wszystkie spotkania na cały tydzień, nagle znika. Cap proponuje zadzwonić po pomoc do Dr. Strange’a.

Kontynuacja wydarzeń w Spider-Man/Deadpool #1.MU.

Autor: Dawidos

Avengers #1.MU Avengers #1.MU Avengers #1.MU

Avengers #1.MU Avengers #1.MU Avengers #1.MU

Avengers #1.MU Avengers #1.MU Avengers #1.MU

Avengers #1.MU Avengers #1.MU Avengers #1.MU


Related Articles

About Author

Dawidos