komiksy: 1437 komiksy polskie: 60 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man/Deadpool #1

Spider-Man/Deadpool #1Numer: Spider-Man/Deadpool #1
Tytuł: Isn’t It Bromantic? Part One
Wydawnictwo: Marvel Comics 2016
Data wydania: Marzec 2016
Scenariusz: Joe Kelly
Rysunki: Ed McGuinness
Tusz: Mark Morales
Kolory: Jason Keith
Litery: Joe Sabino
Okładka: Ed McGuinness, Mark Morales & Marte Gracia
Asystent redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Jordan D. White & Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Związani liną Spider-Man i Deadpool zwisają głową w dół w mateczniku Dormammu. Wade Wilson skręca staw biodrowy, aby Peter Parker mógł sięgnąć po jego miecz na plecach i rozciąć więzy. Uwolnieni bohaterowie stają do walki z Mindless Ones, pachołkami Dormammu. Władca ciemności nie rozumie, czemu Spider-Man sprzymierzył się z Deadpoolem i napadł na jego królestwo.

Wcześniej. North River Wastewater Treatment Plant. Kiedy Spider-Man przygotowuje pułapkę na Hydro-Mana z użyciem broni dźwiękowej, pojawia się Deadpool, który swoim niepoprawnym zachowaniem zaczyna utrudniać superbohaterowi pracę. Wilson obejmuje Pająka i bez jego zgody teleportuje ich do domeny Dormammu.

Obecnie. W piekielnym wymiarze Deadpool wyciąga wykradzione z kostnicy mózgi i umieszcza je w głowach Mindless Ones, przemieniając bezwolne stwory w myślące, roszczeniowe i nieposłuszne istoty – Mindful Ones, nad którymi Dormammu traci zupełnie panowanie. Parker żąda od Wilsona, by natychmiast przeniósł ich do Nowego Yorku.

Po powrocie do domu Deadpool i Spider-Man rozmawiają na dachu. Wade proponuje “koledze” pracę w swojej spółce. Parker dopytuje o jego teleporter, którym okazuje się być zniewolony zaczarowaną obrożą Bamf – prezent od żony Deadpoola. Pająk uwalnia stworka, a ten od razu znika. Po tej akcji Parker zostawia Deadpoola i rusza na poszukiwanie Hydro-Mana, kontaktując się w tej sprawie z Anną Marią Marconi.

Za tropiącym super-łotra Spider-Manem podąża Deadpool. Obu zaskakuje monstrualny Hydro-Man, który wchłonął ścieki z kanalizacji. Złoczyńca grozi zalaniem miasta falą nieczystości, jeśli nie dostanie 2 mln dolarów. Kiedy para herosów zostaje zmoczona wodą z odchodami, Pająk decyduje się na desperacki krok – odbezpiecza granaty zapalające w pasie Deadpoola i wrzuca najemnika do wnętrza Hydro-Mana.

Po eksplozji Spider-Man opryskuje swój kostium wodą ze szlaucha. Pozbawiony nóg Deadpool ma do niego żal, ale Pająk wie, że ten niedługo zregeneruje się i odzyska normalny wygląd. Wilson zwierza mu się, że potrzebuje jego towarzystwa, aby stać się lepszym bohaterem. Pragnie też zapracować na jego szacunek szlachetnymi uczynkami. Na tym wyznaniu rozmowa kończy się i każdy z nich ruszą w swoją stronę.

Po powrocie do kryjówki Deadpool wręcza połowę umówionego honorarium kosmicie, który odegrał dla niego rolę Dormammu. Potem otrzymuje na telefon nowe zlecenie – za 100 mln dolarów ma zlikwidować Petera Parkera, “szefa” Spider-Mana.

Autor: Dawidos

Spider-Man/Deadpool #1 Spider-Man/Deadpool #1 Spider-Man/Deadpool #1

Spider-Man/Deadpool #1 Spider-Man/Deadpool #1 Spider-Man/Deadpool #1

Spider-Man/Deadpool #1 Spider-Man/Deadpool #1 Spider-Man/Deadpool #1


Related Articles

About Author

Dawidos