komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #25

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #25Numer: Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #25
Tytuł: Carrion, My Wayward son!
Wydawnictwo: Marvel Comics 1978
Data wydania: Grudzień 1978
Scenariusz: Bill Mantlo
Rysunki: Jim Mooney
Tusz: Frank Springer
Kolory: Petra Goldberg
Litery: Elaine Heinl
Okładka: Keith Pollard
Redaktor: Bob Hall
Redaktor naczelny: Jim Shooter
Cena: $0.35
Przedruk PL: brak

Streszczenie

Przed radą Maggii staje Carrion, chuda osoba o żółtej skórze. Twierdzi, że zabije Spider-Mana i przyniesie im jego głowę na talerzu, bo wie o nim więcej niż on sam. Jedyne, czego żąda, to pozostawienie Pająka tylko jemu. Rada uznaje osobnika za zagrożenie dla swoich interesów i chce go wyeliminować. Carriona okrążają oprychy. Ten rzuca na nich proch tzw. Czerwoną Śmierć, który zabija kilku z nich. Przez jego ciało przenika pocisk. Big M, przywódca rady, chcąc pozbyć się osobnika, otwiera pod jego nogami zapadnie, jednak ten unosi się w powietrzu, a następnie znika.

Noc. Spider-Man szybuje po mieście, rozmyślając o swoich problemach dotyczących nauki i związków uczuciowych. W tym czasie White Tiger atakuje gang The Savage Skulls, który próbuje okraść samochód. Hector dowiaduje się od jedynego oprycha, który pozostał, że auto należy do dilera narkotyków, a oni chcieli go nastraszyć. Pojawia się właściciel samochodu, który zaraz po podziękowaniu Tigerowi za ochronę jego mienia otrzymuje silny cios i rozkaz opuszczenia południowego Bronxu.

Tymczasem ciężarówka organizacji Maggii dostaje się pod wieżowiec, w którym znajduje się wiele banków. Z drzwi pojazdu wylatuje metalowy ptak, a po nim wychodzą Big M i jego oprychy. Hałas, jaki wydaje robot, słyszy przelatujący niedaleko Spider-Man. Dostrzega również przebranych ludzi, co wzbudza jego niepokój. Atakuje. W chwili, gdy metalowy ptak dolatuje do sejfu dochodzi do wybuchu. Pająk pozostawia oprychów i rusza na miejsce eksplozji. Widzi metalowego ptaka, który przemienia się w androida o ludzkich kształtach, Tri-Mana. Spider-Man stara się go powstrzymać przed kradzieżą kosztowności ze skrzynek depozytowych banku, jednak zostaje zaatakowany przez Big M, który przedstawia się jako Masked Marauder. Trafia w Pająka świetlnymi promieniami ze swojego hełmu. Spider-Man traci wzrok.

Recenzja

To w tym numerze pierwszy raz widzimy Carriona. Nowe zagrożenie dla Spider-Mana. Kim jest? Czemu tak bardzo chce zniszczyć Pająka? Pojawienie się tego tajemniczego osobnika przyćmiło wyjście z cienia Big M. Ten wielki przestępca to jak się okazuje Masked Marauder. W komiksie zobaczymy jak Spider-Man walczy z wysłanym przez niego androidem o nazwie Tri-Man oraz zostaje oślepiony przez samego Big M. Zdziwiło mnie to co się stało. Można zadać pytanie: A gdzie pajęczy zmysł i refleks Spider-Mana? Czyżby autor o tym zapomniał? Swój krótki występ w tym numerze zaliczył również White Tiger.

Za rysunki w tym numerze odpowiada Jim Mooney. Tym razem nie mam zastrzeżeń. Wszystko jest na dobrym poziomie.

Komiks jest całkiem porządny. Przedstawia nam nowe postaci, które na pewno przez najbliższe kilka numerów utrudnią życie Pająkowi.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #25 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #25 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #25


Related Articles

About Author

Majk