komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #26

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #26Numer: Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #26
Tytuł: Mine Eyes Have Seen the Glory
Wydawnictwo: Marvel Comics 1979
Data wydania: Styczeń 1979
Scenariusz: Bill Mantlo
Rysunki: Jim Mooney
Tusz: Frank Springer
Kolory: Karen Raines
Litery: Gaspar Saladino, Rick Parker
Okładka: Ed Hannigan, Bob McLeod, Irv Watanabe
Redaktor: Jo Duffy
Redaktor naczelny: Jim Shooter
Cena: $0.35
Przedruk PL: brak

Streszczenie

Oślepiony Spider-Man nie daje rady Tri-Manowi i Masked Marauderowi. Pojawia się jeden z oprychów, by poinformować swojego szefa o przyjeździe policji. Peter, kierując się głosem przestępcy, rzuca pajęczy nadajnik na jego plecy. Oprychy uciekają, zabierając ze sobą łupy. Pająk staje przed policją. Na ślepo zarzuca sieć i ucieka. Po oczyszczeniu swojego imienia (Amazing Spider-Man #188) znów w oczach policji stał się przestępcą. Siada na gzymsie jednego z pobliskich budynków. Przerażony utratą wzroku myśli o zemście oraz o końcu kariery superbohatera.

Tymczasem przed domem, gdzie mieszka Peter, spotykają się Mary Jane i Betty Leeds. Podczas, gdy idą do jego mieszkania, rozmawiają o nim. W środku czai się Carrion. Hektor Ayala w swoim stroju White Tigera wraca do domu. Przez okno, zauważa to jego siostra, Awilda, której nie podoba się zabawa brata w superbohatera. Spider-Man trafia na Daredevila. Ten widząc jego niezdarność ratuje go przed upadkiem z wysokości. Pająk przyznaje się, że stracił wzrok.

Recenzja

Niewidomy Spider-Man. To jest to na czym skupia się numer. W dodatku ślepego będzie prowadził inny niewidzący, a mianowicie kolega po fachu – Daredevil. Autor pokazuje jak Pająk próbuje poradzić sobie z utratą wzorku i czyni go praktycznie bezradnym. Takiego Spider-Mana nie widzi się codziennie. Ponadto zobaczymy tu także Carriona, który czyha na Petera w jego mieszkaniu. Dzięki temu wiemy, że ten przeciwnik zna sekretną tożsamość naszego bohatera. Za stronę graficzną ponownie odpowiada Jim Mooney. Nie mam ku temu nic przeciwko i nic nie mogę zarzucić jego rysunkom.

Zobaczymy co będzie dalej, bo jak na razie jest bardzo dobrze. Oby tak dalej.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #26 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #26 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #26


Related Articles

About Author

Majk