komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #27

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #27Numer: Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #27
Tytuł: The Blind Leading the Blind
Wydawnictwo: Marvel Comics 1979
Data wydania: Luty 1979
Scenariusz: Bill Mantlo
Rysunki: Frank Miller
Tusz: Frank Springer
Kolory: Bob Sharen
Litery: Denise Wohl
Okładka: Dave Cockrum, Al Milgrom
Redaktor: Jo Duffy
Redaktor naczelny: Jim Shooter
Cena: $0.35
Przedruk PL: brak

Streszczenie

Daredevil stara się prowadzić niewidomego Spider-Mana. Zrozpaczony Pająk twierdzi, że to już koniec jego kariery. Daredevil, ryzykując przed Spider-Manem utratę swojej sekretnej tożsamości, umawia go ze znajomym okulistą, Doktorem Orlockiem. Tymczasem Mary Jane i Betty Brant wychodzą z mieszkania Petera, zadowolone, że miały okazję porozmawiać.

Po tym, jak dziewczyny odchodzą, do apartamentu Petera wchodzi pani Muggins. Zastaje poprzewracane meble i duży bałagan. To robota Carriona, który zapowiada zemstę na Spider-Manie. Daredevil wraz z Pająkiem zjawiają się u okulisty. Mimo badań nie wiadomo, czy ślepota jest tymczasowa, czy trwała. Peter, wbrew radzie lekarza, by odpoczywał, chce działać i złapać Masked Maraudera. Razem ruszają za pajęczym zmysłem Spidera, który zarzucił na przeciwnika swój nadajnik.

W tym czasie Big M łączy się z burmistrzem Nowego Jorku i przedstawia mu swojego Tri-Mana, który teraz może zniszczyć NY, jeśli miasto nie zostanie oddane organizacji Maggia. Nagle wpada Daredevil, którego natychmiast atakują pomocnicy Maraudera. Na rozkaz zniszczenia miasta Android zmienia się w ptaka i wylatuje w stronę zbliżającego się do budynku Spider-Mana. Ten, tylko czując niebezpieczeństwo, a nie widząc go, nie uchyla się. Zostaje uderzony i zaczyna spadać. Trzymany przez pomocników Maraudera, Daredevil nie może pomóc spadającemu Pająkowi.

Recenzja

Niewidomy Daredevil prowadzi oślepionego Spider-Mana. Autor ponownie przedstawia Pająka bezradnego i sfrustrowanego utratą wzroku. Diabeł szuka dla niego pomocy ryzykując utratą swojej sekretnej tożsamości. Ponadto widzimy jak Spider-Man mimo swojej bezradności chce złapać przestępców i zdaje się na swój pajęczy zmysł. W tle przewija się także postać Carriona, który zostawia Peterowi w mieszkaniu krótką informację. Wciąż jednak nie wiemy kim jest tajemniczy osobnik wiedzący o Pająku tak dużo. Wszystko idzie w dobrym kierunku.

Tym razem za rysunki gościnnie odpowiada Frnak Miller. To tu po raz pierwszy widzimy Daredevila w jego wykonaniu. Nie mam nic do zarzucenia jego rysunkom. Zarówno Diabeł jak i Spider-Man w jego wykonaniu wyglądają bardzo dobrze. Jest bardzo dobrze i oby tak dalej.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #27 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #27 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #27


Related Articles

About Author

Majk