komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #43

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #43Numer: Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #43
Tytuł: Pretty Poison
Wydawnictwo: Marvel Comics 1980
Data wydania: Czerwiec 1980
Scenariusz: Roger Stern
Rysunki: Mike Zeck
Tusz: Steve Mitchell
Kolory: Bob Sharen
Litery: John Costanza
Okładka: John Byrne, Joe Rubinstein
Redaktor: Dennis O’Neil
Redaktor naczelny: Jim Shooter
Cena: $0.40
Przedruk PL: brak

Streszczenie

Do laboratorium na Uniwersytecie Empire State, gdzie pracują Peter, Steve Hopkins i Debra Whitman, wpadają zamaskowani przestępcy, którzy żądają chemikaliów. Peter celowo doprowadza do wybuchu fiolki, by odwrócić ich uwagę i wydostać przyjaciół. Bandyci kradną chemikalia i uciekają. Peter rusza w pościg i zarzuca na jednego z nich pajęczy nadajnik. W chwili, gdy chce się przebrać w kostium Spider-Mana, zostaje zatrzymany przez stróża nocnego. Wraca do laboratorium, żegna się z przyjaciółmi i chwile później już jako zamaskowany bohater rusza w stronę swojego nadajnika.

Spider-Man dociera na dach domu projektanta mody, Rodericka Kingsley’a. Widzi jak wpadają do niego przestępcy na czele których stoi Madame Belladonna, która żąda jego projektów. Pająk interweniuje. Gaz z rąk kobiety rozpuszcza pajęczynę i dezorientuje go. Przyjmuje cios i pada oszołomiony. Przestępcy wychodzą, a Spider-Man wstaje i zabiera Rodericka z wypełnionego gazem pokoju. Kingsley wini go, że Belladonna skradła kilka jego projektów i zniszczyła jego pracownię.

Następnego ranka Peter wchodzi do redakcji Daily Globe. Tam dowiaduje się od redaktorki Sandy Jones, że Kingsley w świecie mody ma wrogów i dzisiejszej nocy odbędzie się jego pokaz. Parker decyduje się wziąć od koleżanki jej zadanie polegające na wybraniu się tam. Później w laboratorium pracuje nad ulepszeniem swojej sieci, by uodpornić ją na gaz Belladonny. Odwiedza go Debra, która przyniosła mu kolację. Peter dziękuje i przeprasza ją, mówiąc, że jest bardzo zajęty.

Pokaz Kingsley’a rozpoczyna się. W chwili, gdy kurtyna zostaje odsłonięta, okazuje się, że wszystkie jego projekty są zniszczone. Nagle pojawia się Belladonna i jej ludzie. Peter w ukryciu przebiera się w kostium Spider-Mana i aby nie zostać osłabiony przez gaz tworzy maskę z pajęczyny, a następnie rusza do walki. Nagle ktoś wyłącza światło, co mu nie przeszkadza. Pająk dociera do kobiety, która przed nim zaczyna uciekać. Po drodze zapala ona światło, co na chwilę oślepia Spider-Mana. Okazuje się, że podczas tej chwili Belladonna uciekła.

Recenzja

Kolejny Spectacular Spider-Man przedstawia nam kobietę trochę za bardzo zafascynowaną modą, Madam Belladonne. Ponadto poznajemy Rodericka Kinglsley’a, projektanta mody, który otwierając swoją wytwórnie kosmetyków spowodował upadek kilku małych innych firm. O Kingsley’u jeszcze w przyszłości usłyszymy, ale nie wyprzedzajmy faktów. Fabuła numeru nie jest skomplikowana. Wszystko jest jasne i wiadomo o co chodzi nawet bez czytania dymków. Dziwi mnie, że Pająk nie poradził sobie z Belladonną przy pierwszym spotkaniu. W końcu jakichś specjalnych umiejętności to ona nie zaprezentowała. To samo tyczy się jej pomocników. Dziwne, że jeden z nich nawet oszołomionego Spider-Mana powalił jednym ciosem. Od strony graficznej, za którą odpowiada Mike Zeck, jest całkiem dobrze. Nie znajduje jakichś szczególnych błędów w jego rysunkach.

Podsumowując, numer jest dość średni, pod względem fabuły i umiarkowanie dobry od strony graficznej. Po przeczytaniu go mam mieszane uczucia. Nie wywarł na mnie żadnego pozytywnego, ani negatywnego wrażenia. Można przeczytać, ale nie warto nim sobie specjalnie zawracać głowy.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #43 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #43 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #43


Related Articles

About Author

Majk