komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #46

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #46Numer: Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #46
Tytuł: Deadly is The Cobra!
Wydawnictwo: Marvel Comics 1980
Data wydania: Wrzesień 1980
Scenariusz: Roger Stern
Rysunki: Mike Zeck
Tusz: Bruce Patterson
Kolory: Petra Goldberg
Litery: Jim Novak
Okładka: Frank Miller, Bob McLeod
Redaktor: Dennis O’Neil
Redaktor naczelny: Jim Shooter
Cena: $0.50
Przedruk PL: brak

Streszczenie

Z więzienia na wyspie Rykera ucieka Klaus Voorhees zwany Cobra. Rezygnuje przy tym z wydostania z celi swojego dawnego wspólnika, Mister Hyde’a. Nazajutrz Peter dociera spóźniony do pracy. Przeprasza Debre Whitman za ostatnią ucieczkę (The Amazing Spider-Man #207). W ramach przeprosin zaprasza ją na kolację. Chwile później dowiaduje się od Philipa i Steve’a, że od czasu odejścia Martina (Spectacular Spider-Man #39) jego miejsce stoi wolne i najwyższy czas, aby ktoś je zajął, co znaczy, że Peter będzie miał pomieszczenie tylko dla siebie. Następnie Parker odbiera telefon od swojego pracodawcy w Daily Globe, Barney’a Bushkina, który informuje go o ucieczce z więzienia Cobry i chce by chłopak zdobył dla niego kilka zdjęć. Do pomieszczenia wchodzi Marcy Kane. Dziewczyna tłumaczy, że jest umówiona z doktorem. Jest bardzo niemiła dla wszystkich.

Po całym dniu pracy Peter jako Spider-Man zatrzymuje drobnego złodziejaszka, a następnie odnajduje Cobre okradającego jubilera. Dochodzi do konfrontacji. Klaus stara się uciec Pająkowi, jednak na próżno. Zjawia się policja i po chwili Spider-Man silnym ciosem rzuca Cobre o ścianę i oddaje w ręce policji. Podczas, gdy rozmawia z Krisem Keatingiem, szefem jednostek specjalnych, Klausowi udaje się uciec.

Recenzja

Tym razem dostajemy Cobre, przestępcę, który ma ciało niczym wąż. Widzimy jak wydostaje się z więzienia i przypadkiem podczas okradania jubilera wpada na Pająka. Walka jest dość długa i całkiem fajna. W ostateczności Klaus Voorhees i tak ucieka policji, co powoduje, że ma się wrażenie jakby cała ta walka z Pająkiem była niepotrzebna, bo przecież i tak nic nie wniosła w życie Petera. W komiksie mamy dwa ważniejsze odniesienia do przeszłości. Pierwsze dotyczy The Amazing Spider-Man #207, gdzie Peter by walczyć z Mesmero uciekł Debrze Whitman. Drugie natomiast, to odniesienie do Spectacular Spider-Man #39, w którym to numerze Chip Martin walczył z Pająkiem, przez co zwolnił miejsce przy biurku na uniwersytecie. Właściwie to nie wiemy co się z nim ostatecznie stało. Numer czyta się całkiem szybko, a szczególności od chwili, gdy rozpoczyna się walka Pająka z Cobrą.

Za rysunki, które prezentują się dobrze odpowiada Mike Zeck. Nie zapomina on o rzucanych przez ludzi cieniach oraz przedstawia ruch za pomocą kresek. Nie mam zastrzeżeń do jego twórczości.

Ogólnie komiks mi się podoba, jest w sam raz do poczytania, gdy nie ma nic innego do roboty. Nie zobowiązuje on do sięgnięcia po następny numer, ani nie każe sięgać po wcześniejsze, bo wszystkie odnośniki są pokrótce wyjaśnione.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #46 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #46 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #46


Related Articles

About Author

Majk