komiksy: 1079 komiksy polskie: 20 seriale animowane: 105 biografie: 59

Marvel's Spider-Man – 1×05 – Party Animals

Marvel's Spider-Man – 1x05 – Party AnimalsSerial: Marvel’s Spider-Man
Sezon: 1
Odcinek: 05
Tytuł: Party Animals
Produkcja: Marvel Animation
Data emisji USA: 2 września 2017
Data emisji PL: 2 października 2017
Czas trwania: 22 minuty
Stacja TV: Disney XD
Scenariusz: Sterling Gates
Główny producent: Kevin Shinick
Redaktor serialu: Dan Slott
Producent: Eric Radomski
Reżyseria: Sol Choi

Streszczenie

Marvel's Spider-Man – 1x05 – Party AnimalsPeter rozpoczyna swój dzień bardzo intensywnie – ledwo co wychodzi z domu, a już zostaje zaatakowany przez Slayera. Podczas tej potyczki Pająk robi wszystko, aby powstrzymać robota, jednak nie jest to takie łatwe. W trakcie walki Harry dzwoni do Petera, który pochłonięty pojedynkiem z Slayerem nie może się skupić na rozmowie z przyjacielem, gdy on próbuje przekazać mu coś ważnego, Peter przerywa rozmowę, mówiąc, że oddzwoni później, bo jest zajęty.

Po pewnym czasie Spider-Man powstrzymuje natrętnego robota. Rozbrajając go, chce zobaczyć, co kryje się pod maską, jednak gdy to robi, aktywuje się system samozniszczenia. Spidey musi myśleć szybko, ponieważ ma tylko minutę na rozwiązanie tego problemu. Postanawia pozbawić robota „niebezpiecznej części”, więc urywa mu głowę i wrzucą ją do rzeki. Wszystko wygląda świetnie, jednak pajęczy zmysł podpowiada mu, że to jeszcze nie koniec. Okazuje się, że bomba nie kryła się w głowie, a w tułowiu. Zostaje już tylko parę sekund, więc trzeba szybko działać i tym razem nie ma miejsca na błędy. Po szybkich obliczeniach w głowie Peter używa swojej sieci, by skonstruować coś na wzór procy i wystrzeliwuje robota na bezpieczną odległość, aby nikomu nie stała się krzywda. Okazuje się, że za tym wszystkim stoi Norman Osborn oraz Alistair Smythe, który kontrolował Slayera. Osborn jest pod wrażeniem umiejętności kontroli Slayera, jakie zademonstrował Smythe, co daje chłopakowi przepustkę do Osborn Academy.

Marvel's Spider-Man – 1x05 – Party AnimalsPeter, biegnąc na uczelnię, próbuje skontaktować się z Harrym, dzwoniąc do niego. Gdy ten odbiera telefon, okazuje się, że Harry powrócił do Horizon High i jest już na miejscu. Osborn próbował poinformować o tym wcześniej, jednak Peter nie miał czasu dla swojego przyjaciela. Parker przychodzi w momencie, gdy już wszyscy witają Harry’ego z powrotem. Max Modell sugeruje, że powinni uczcić ten wielki powrót, ponieważ młody Osborn jest ważną osobistością dla uczelni. Po kilku propozycjach na uczczenie tej okoliczności Max wybiera bal i tańce – w historii Horizon High będzie to pierwsza niezwiązana z nauką impreza.

Sobota, wieczór. Czas balu nadchodzi wielkimi krokami. Peter, którego w tańcu starała się podszkolić ciocia May, tuż przed imprezą spotyka się z Harrym. W końcu przyjaciele mają czas, by pogadać. Parker cieszy się z powrotu Harry’ego i pyta o reakcję jego ojca na tę sytuację. Młody Osborn oznajmia, że jeszcze nie rozmawiał o tym z ojcem, natomiast ma zamiar to zrobić tuż zaraz po rozmowie z Peterem.

Marvel's Spider-Man – 1x05 – Party AnimalsRaymond Warren podczas spotkania z Normanem Osbornem oznajmia, że w ciągu paru godzin jeden ze studentów Horizon High przejdzie mutację. Warren ma nadzieje, że przekona tym Osborna, by ten przyjął go do jego akademii jako nauczyciela, co da mu możliwość prowadzenia swoich badań. Norman oznajmia, że gdy zobaczy wyniki tego „doświadczenia”, przemyśli propozycję Raymonda. Gdy mężczyźni kończą spotkanie, Norman wzywa syna na rozmowę. Osborn nie rozumie decyzji Harry’ego o powrocie do Horizon High i próbuje nakłonić go do pozostania w Osborn Academy. Harry tłumaczy, że nie chce się zasłaniać nazwiskiem ojca i pragnie samemu do czegoś dojść, jednak Norman uświadamia Harry’emu, że nazwisko Osborn będzie się za nim zawsze ciągnęło i nie da rady przed nim uciec. Chłopak odpowiada, że musi to przemyśleć i wychodzi na imprezę zorganizowaną na jego cześć.

Podczas imprezy jeden ze studentów zarażony przez Warrena zaczyna źle się czuć i udaje się do łazienki, w tym samym momencie Peter zaczyna przemowę dla oczyszczonego z zarzutów Harry’ego. Zaraz po wypowiedzianych słowach „witamy z powrotem”, Harry zabiera głos. Młody Osborn z bólem serca oświadcza, ponieważ wszyscy włożyli dużo pracy w to przyjęcie, że nie wraca do Horizon High i że zostaje w Osborn Academy, jak widać ojciec wpłynął na jego decyzję. Całe te oświadczenie wywołuje szok wśród uczniów, jednak większym szokiem staje się wtargnięcie mutanta (Rhino/Nosorożec) na salę balową – student zarażony przez Warrena przemienił się bowiem w nosorożca o ludzkiej posturze.

Marvel's Spider-Man – 1x05 – Party AnimalsRhino wbiega na scenę, niszcząc ją, i zaczyna robić niemałe zamieszanie. Peter po wskazówce od Milesa Moralesa postanawia włączyć reflektory, ponieważ nosorożce mają słaby wzrok. To odpowiednia chwila, by Spider-Man mógł wkroczyć do akcji. Pająk zdaje sobie sprawę, że Nosorożec jest silny i próbuje unikać bezpośredniego starcia, więc miota w niego wszystkim, co mu wpada w ręce, zaczynając od krzeseł, a kończąc na wielkich głośnikach, w końcu udaje mu się ogłuszyć swojego przeciwnika. Anya Corazon odkrywa, ze Rhino i Aleksei Sytsevich (zarażony student, który zniknął na początku imprezy) to ta sama osoba. Studenci postanawiają pobrać próbkę jego krwi, by spróbować odwrócić mutację, w tym czasie Spidey znajduje czas, by wrócić na miejsca zdarzenia jako Peter Parker.

Dzięki nadludzkiej sile Petera pobranie próbki staje się możliwe, ponieważ skóra Nosorożca jest niezwykle wytrzymała. Gwen, Harry i Peter zabierają się za tworzenia antidotum, mając nadzieje, że zdążą przed obudzeniem się Rhino po ogłuszającym uderzeniu. Podczas pracy Gwen odkrywa, że za tym może stać jej wujek i opuszcza zespół. Okazuje się, że przyjaciele nie poradzą sobie bez pomocy Stacy, więc Peter wychodzi za nią. Anya informuje Petera, że Gwen pojechała do wujka, więc ten rusza jako Spider-Man w pogoń za dziewczyną.

Marvel's Spider-Man – 1x05 – Party AnimalsGdy Gwen dojeżdża na miejsce i wchodzi do domu swojego wujka, czeka tam na nią niemiła niespodzianka. W ciemności czai się Jackal, jednak w tym samym momencie Spider-Man wkracza do gry. Zaczyna się walka pomiędzy Szakalem, a Pająkiem. Gwen próbuje pomóc Pająkowi, rozbijając krzesło na plecach Jackala, jednak to zdaje sie na nic. Spidey każe jej uciekać, natomiast sam zostaje, by walczyć ze złoczyńcą. Gdy trwa pojedynek pomiędzy superbohaterem a super-łotrem, Gwen wchodzi do laboratorium swojego wujka, gdzie na filmie z komputera odkrywa, że Jackal i wujek Raymond to jedna i ta sama osoba. Kiedy Jackal chwyta Pająka i ma zamiar z nim skończyć, Gwen wstrzykuje mu z zaskoczenia antidotum w plecy, odmieniając go z powrotem w człowieka.

Spidey jest w szoku, widząc, kim tak naprawdę okazuje się Jackal, po czym Gwen oznajmia, że to jej wujek. Na szczęście dzięki temu zdarzeniu znaleźli antidotum, które potrafi cofnąć przemianę Alekseia. Gwen zostaje z nieprzytomnym wujkiem w domu, czekając na policję, natomiast Spidey wraca do Horizon High z antidotum, by odwrócić przemianę Rhino. Gdy Spider-Man dociera na miejsce, Nosorożec robi już niemałe zamieszanie w okolicy Horizon High. Jednak w krótkim czasie superbohaterowi udaje się wstrzyknąć przeciwnikowi antidotum, odwracając wynik mutacji.

Marvel's Spider-Man – 1x05 – Party AnimalsRaymond Warren zostaje zatrzymany przez policję. Norman Osborn, oglądając wiadomości, przyznaje, że Warren mógłby zasilić jego szeregi, jednak obecnie jest to niemożliwe. Tymczasem Peter spotyka się z Gwen w domu jej wujka, gdzie dochodzi do poważnej rozmowy o ich bliskich, która zbliża do siebie tych dwojga. Później w restauracji Peter rozmawia z Harrym o jego przyszłości. Osborn nie może odmówić ojcu, który pokłada wielkie nadzieje w synu i daje mu wszystko. Przyjaciele nie będą zatem studiować w tej samej szkole, jednak nadal planują pozostać przyjaciółmi na zawsze.

Recenzja

Marvel's Spider-Man – 1x05 – Party AnimalsTen odcinek był niezwykle ciekawy, bardzo wiele rzeczy się w nim wydarzyło: Slayer, Rhino, Jackal, a poza tym historia opowiadana przez twórców zaczyna się robić bardzo interesująca i świetnie buduje napięcie.

Widzowie mogą śledzić zarówno to, co się dzieje na głównym planie, jak i to, co dzieje się poza nim. Stajemy się więc świadkami tego, jak Osborn manipuluje synem oraz jak Peter staje się bliższą osobą dla Gwen. Wszystko to łączy się w bardzo emocjonującą historie pełną akcji, humoru oraz tajemniczości.

Z odcinka na odcinek robi się coraz ciekawiej.

Ocena:

Autor: Ychandam


Related Articles

About Author

Dawidos