komiksy: 1910 komiksy polskie: 170 seriale animowane: 112 biografie: 59

Marvel's Spider-Man – 1×02 – Horizon High, Part Two

1x02 – Horizon High: Part TwoSerial: Marvel’s Spider-Man
Sezon: 1
Odcinek: 02
Tytuł: Horizon High: Part Two
Produkcja: Marvel Animation
Data emisji USA: 19 sierpnia 2017
Data emisji PL: 27 września 2017
Czas trwania: 22 minuty
Stacja TV: Disney XD
Scenariusz: Kevin Shinick
Główny producent: Kevin Shinick
Redaktor serialu: Dan Slott
Producent: Eric Radomski
Reżyseria: Philip Pignotti

Streszczenie

Marvel's Spider-Man – 1x02 – Horizon High: Part TwoDla Petera najlepsze w przeniesieniu do Horizon High jest to, że można uczestniczyć w tworzeniu czegoś wielkiego oraz ulepszaniu czegoś, co już jest. Ma na myśli również siebie samego, ponieważ ucząc się tam może stać się lepszym w wielu dziedzinach. Ma zamiar pokazać się z jak najlepszej strony jako Peter Parker. Jednak tego dnia nie może być na czas w szkole, ponieważ musi przeszkodzić w kradzieży drogocennego kamienia z muzeum. I właśnie w takich okolicznościach musi powstrzymać Scorpiona.

Wcześniej. Podczas spotkania z Harrym podekscytowany Peter opowiada o wizycie w Horizon High, natomiast Harry nie jest zbytnio zadowolony z powrotu do starej szkoły. Przyjaciel Petera prosi go o przysługę. Osborn chce odzyskać wynalazki i badania naukowe ze swojego byłego laboratorium, jednak nie chce za bardzo ujawnić, czego dotyczą te eksperymenty. Kiedy odchodzi, Peter ogląda na telefonie film z ataku Scorpiona w muzeum. Mając w zapasie 20 minut do zajęć, myśli, że da radę się z nim uporać.

Marvel's Spider-Man – 1x02 – Horizon High: Part TwoMuzeum. Walka zaczyna się szybko, Spidey musi się naskakać, zanim dopada złodzieja. Podczas walki Pająk musi ratować przypadkowych świadków przed atakiem Scorpiona, uważając przy tym na cenne przedmioty i wystawę muzeum. Oślepiając złoczyńcę, odbiera mu kamień z rąk, jednak na tym się nie kończy. Po krótkiej gonitwie akcja przenosi się do podziemi na stację metra, gdzie prawie dochodzi do tragedii, gdy Peter przykleja się przez własne miotacze sieci. Jednak w ostatnim momencie udaje mu się zmienić zwrotnicę i metro mija go o włos. Scorpion korzysta z okazji i ucieka, wskakując do mijającego ich pociągu.

Spider-Man rusza w pościg i łapie wroga w wagonie. Szybko wypuszcza ludzi do innego przedziału, by mógł zostać sam na sam ze Scorpionem w miejscu, gdzie odbywa się finał ich potyczki. Podczas dynamicznej parady na ciosy i uniki Pająk strzela siecią, niby pudłując. Złoczyńca, naśmiewając się z Petera, nie zauważa, że ten niecelny strzał był strzałem w dziesiątkę, ponieważ planem Pająka było trafienie dźwigni hamowania awaryjnego, by zatrzymać metro. Spider-Man wykorzystuje tę sytuację w stu procentach, ponieważ w trakcie hamowania Scorpion traci równowagę, upadając przed siebie, i w tym momencie Spidey zadaje ogłuszający cios, doskakując do swojego przeciwnika, by siła uderzenia była mocniejsza. Zaraz po zatrzymaniu metra wszystkim zajmuje się policja.

Marvel's Spider-Man – 1x02 – Horizon High: Part TwoPeter, jak zwykle spóźniony, zjawia się w Horizon High. Na korytarzu zaczepia jednego ze studentów pytaniem, gdzie może znaleźć Dr. Otto Octaviusa, opiekuna swojej klasy. Chłopak odpowiada chłodno, by szedł za nim. Peter, zdenerwowany i podekscytowany, wyznaje, że ma nadzieje, iż doktor nie zauważy jego spóźnienia. Podczas drogi mijają gablotę z nagrodami i zdjęciami, która wyjawia, że Dr. Otto Octavius to nie kto inny jak chłopak, który prowadzi Petera. Przejęty uczeń próbuje się wytłumaczyć, jednak nauczyciel nie ma zamiaru go słuchać, nie toleruje bowiem spóźnień.

Obaj zmierzają wzdłuż korytarza, aż dochodzą do laboratorium, nad którym widnieje nazwisko Harry’ego Osborna. Okazuje się, że Peter ma wejść w posiadanie pomieszczenia należącego wcześniej do przyjaciela. Dr. Octavius informuje Parkera, że sprzątnięcie tego pomieszczenia to jego robota, a wszystkie eksperymenty i wynalazki musi zanieść do magazynu. Podczas wynoszenia kartonów z rzeczami Harry’ego, Peter sprawdza nad czym pracował jego przyjaciel. Gdy uruchomia tajemnicze urządzenie, budzi się jego pajęczy zmysł, więc wyłącza ten przedmiot i w tym momencie zjawia się Max Modell, który pragnie przedstawić Petera studentce imieniem Gwen Stacy. Jednak do tego spotkania nie dochodzi. Peter poznaje za to Anyę i Milesa.

Marvel's Spider-Man – 1x02 – Horizon High: Part TwoPeter spędza bardzo dużo czasu w swoim nowym laboratorium, jednak nie może wymyśleć nic, co mogłoby stać się jego projektem. Niespodziewanie zjawia się Max i radzi Peterowi, by się nie przejmował chwilowym brakiem natchnienia, ponieważ wielu studentów na to cierpi i spędzają sporo czasu w swoich laboratoriach. Rada, by spróbował zająć się czymś bliskim jego sercu, naprowadza go na udoskonalenie swojego stroju superbohatera. I w ten oto sposób Parker bierze się do roboty.

Późnym wieczorem Peter słyszy hałasy, więc postanawia to sprawdzić. Gdy wychodzi z laboratorium i podąża za tymi odgłosami, dostrzega wielkiego robota (Slayer), który przeszukuje rzeczy Harry’ego. Maszyna uderza Petera i ucieka. Chłopak podąża za robotem już w swoim stroju i maszyna atakuje go za pomocą tajemniczego urządzenia należącego do Harry’ego, które wcześniej obudziło pajęczy zmysł, jak się okazuje to była bomba. Wybuch doszczętnie niszczy kostium Petera, więc ten decyduje się przetestować swoje najnowsze dzieło, czyli już gotowy, prawdziwy kostium Spider-Mana. Robot próbuje tej samej sztuczki z bombą, jednak Peter przechwytuje ją za pomocą sieci i odrzuca z powrotem w stronę złowieszczej maszyny. Nagle zjawia się Miles i Spidey musi go uchronić przed robotem. Podczas akcji ratunkowej maszyna ucieka.

Marvel's Spider-Man – 1x02 – Horizon High: Part TwoPo powrocie do domu bohater odkrywa, że jego ciocia planuje podjąć dodatkową pracę, ponieważ po śmierci męża brakuje im pieniędzy, oczywiście nie chcę o tym nic powiedzieć Pete’owi, gdyż pragnie, by ten mógł studiować w Horizon High. Następnego dnia Peter spotyka się w restauracji z Harrym i opowiada mu o wszystkim. Harry oferuje mu pomoc w postaci pieniędzy, jednak Peter odmawia i chce rozwiązać ten problem samemu. Młody Osborn dopytuje o wydarzenia z ostatniej nocy w Horizon High. Peter informuje Harry’ego, że robot głównie dobierał się do badań i wynalazków należących do niego. Harry oburza się tą informacją, ponieważ zabrzmiało to jakby Peter obwiniał go za tę sytuację, jakby to on wysłał tego robota, by odebrał to co należy do niego. Parker zapewnia go, że nie miał tego na myśli i daje mu jedną z wybuchowych zabawek, o którą prosił, pytając go, co to takiego, jednak ten wciąż nie chce zdradzić, do czego to służy.

W szkole Peter przypomina sobie, jak grabiąc liście z wujkiem Benem, dowiedział się, że ciężka praca to czasem przerwa w odkrywaniu wspaniałych pomysłów. Max pojawia się w laboratorium Petera, zszokowany mailem, którego dostał dziś rano. Parker postanowił bowiem zaaplikować na posadę dozorcy w Horizon High. Chłopak tłumaczy Maxowi, że tylko w ten sposób jego ciocia nie będzie musiała brać dodatkowej pracy, a on będzie mógł być wciąż studentem tej prestiżowej szkoły. Max, widząc jak zdeterminowany jest jego nowy uczeń, postanawia dać mu posadę swojego asystenta.

Marvel's Spider-Man – 1x02 – Horizon High: Part TwoMidtown High School. Alistair Smythe zaczepia Harry’ego na przerwie szkolnej, dogryzając mu, że jednak nie jest taki wybitny, skoro został wyrzucony z Horizon High i wrócił do starej szkoły, po czym Harry odgryza się, że jest wystarczająco bystry, by wiedzieć, że ktoś do tego się przyczynił, sugerując że to on i jego ojciec za tym stoją. Między chłopakami dochodzi do przepychanki, którą przerywa Max Modell z Peterem i Anyą. Harry jest zaskoczony tym spotkaniem. Chwilę później, wchodząc przez ścianę, pojawia się robot, który swoją uwagę skupia tylko na Osbornie.

Cała ta sytuacja wywołuje ogromne zamieszanie, a studenci zaczynają uciekać w popłochu, jednak Slayer łapie Harry’ego, porywając go. Na szczęście Spider-Man jest w pobliżu i zjawia się niemal od razu po zdarzeniu, zatrzymując porywacza tuż przed szkołą. Pająk szybko uwalnia przyjaciela z mechanicznych rąk porywacza, stając się głównym celem. Robot chwyta Spidey’a i zaczyna ładować działo, które miało być wystrzelone w głowę bohatera, na szczęście przeszkadza mu w tym Anya Corazon, używając swojego działka, co kupuje Peterowi chwilę czasu.

Marvel's Spider-Man – 1x02 – Horizon High: Part TwoPeter zostaje złapany ponownie, jednak tym razem domyśla się, że robot nie chce złapać Harry’ego, tylko dostać to, co do niego należy. Spidey strzela siecią, celując w torbę szkolną swojego przyjaciela, wiedząc że w niej znajduje się tajemnicza bomba, którą przekazał mu na poprzednim spotkaniu. Spidey szybko aktywuje bombę i rzuca Slayerowi pod nogi. Wybuch rozsadza robota i sytuacja się uspokaja. Jednak Harry zaczyna obwiniać Spider-Mana o próbę zamachu na jego życie, ponieważ nie dał mu spokojnie uciec z pola walki, próbując zatrzymać go za pomocą pajęczyny. Harry nie kryje swojej niechęci do miejscowego superbohatera. Gdy wszyscy się rozchodzą, Alistair mówi ojcu, że prawie się udało, po czym Spencer Smythe zapewnia, że wszystkie te zdarzenia to części wielkiego planu, który nadejdzie wkrótce.

Po powrocie do domu Peter informuje ciocię, że dostał częściowe stypendium w Horizon High, nie wspominając, że tak naprawdę rzecz tyczy się nowej pracy, którą dostał dziś rano. Zapewnia, że May nie musi już szukać pracy, więc wszystko dobrze się kończy.

Recenzja

Marvel's Spider-Man – 1x02 – Horizon High: Part TwoDrugi odcinek Marvel’s Spider-Man mnie nie zawiódł, trzyma poziom narzucony pierwszemu odcinkowi tej serii. Widać, że autorzy starają się znaleźć odpowiedni balans pomiędzy podwójnym życiem naszego głównego bohatera.

Historia przedstawiona w odcinku jest czytelna. Osobiście bardzo podoba mi się to, że nie jest pokazane, jak super-złoczyńca staje się złoczyńcą, tylko po prostu nim już jest, co kupuje nam więcej czasu na odkrywanie normalnego życia naszego bohatera, i możemy poznać go jako Petera Parkera, a nie tylko i wyłącznie jako Spider-Mana.

Ten odcinek był interesujący ponieważ wydarzyło się w nim wiele istotnych fabularnie akcji: Scorpion, Slayer oraz narastający konflikt pomiędzy Spidey’em, a Harrym. Podsumowując, był to bardzo dobry odcinek.

Ocena:

Autor: Ychandam

Marvel's Spider-Man – 1x02 – Horizon High: Part Two Marvel's Spider-Man – 1x02 – Horizon High: Part Two Marvel's Spider-Man – 1x02 – Horizon High: Part Two

Marvel's Spider-Man – 1x02 – Horizon High: Part Two Marvel's Spider-Man – 1x02 – Horizon High: Part Two Marvel's Spider-Man – 1x02 – Horizon High: Part Two


Related Articles

About Author

Dawidos