komiksy: 1381 komiksy polskie: 53 seriale animowane: 111 biografie: 59

Tajne Wojny – Amazing Spider-Man: Odnowić Śluby

Tajne Wojny: Amazing Spider-Man - Odnowić ŚlubyNumer: Tajne Wojny – Amazing Spider-Man: Odnowić Śluby
Tytuł 1: Odnowić Śluby
Tytuł 2: Jakiś Drobiazg
Wydawnictwo: Egmont 2018
Data wydania: Listopad 2018
Scenariusz: Dan Slott
Rysunki: Adam Kubert, Scott Hanna & Ty Templeton
Tusz: John Dell, Andrew Hennessy & Mark Morales
Kolory: Justin Ponsor, Andrew Crossley
Litery: Dariusz Ziach
Okładka: Adam Kubert
Redaktor: Kamil Śmiałkowski
Redaktor naczelny: Marcin Surowiecki
Wydawca: Martin Dusseldorp
Tłumacz: Piotr W. Cholewa
Cena: 39,99 zł

Opis

Spider-Man został mężem i ojcem!

W świecie, w którym superbohaterowie są bezlitośnie prześladowani, Peter i Mary Jane Parkerowie ledwo wiążą koniec z końcem. Mimo niebezpieczeństwa Spider-Man nie cofnie się przed niczym, żeby ochronić swoją rodzinę. Zmierzy się nawet z Regentem, przeciwnikiem o niemal boskiej mocy! I nie będzie sam. Annie, córka Parkerów, ma dość życia w strachu i nie zamierza biernie się przyglądać wyczynom taty…

Zawartość

 

Dodatki

• Galeria okładek (8 stron)
• Zapowiedź Amazing Spider-Man: Globalna Sieć, Tom 1 (1 strona)

Recenzja

Przyznam się szczerze, że bardzo sceptycznie podszedłem do tego tomu. A to z uwagi na fakt, że Peter Parker z Earth-616 odgrywa niemałą rolę w głównym tomie Tajnych Wojen. Ten natomiast jest jego alternatywną wersją. Przypomnę, że na czas tego wielkiego wydarzenia The Amazing Spider-Man: Renew Your Vows zastąpiło oryginał: The Amazing Spider-Man.

Zacznę od minusów. Jak już wspomniałem mamy do czynienia z jedną z wielu w Battleworldzie kopią Spider-Mana. Drugim minusem jest to, że historia jest bez znaczenia dla ogółu – fabuła nie wpływa na to, co dzieje się w głównej serii Tajnych Wojen, a więc możemy traktować ją jako ciekawostkę. I to by było na tyle.

Przejdźmy zatem do plusów. Po pierwsze rysunki: odpowiedzialny jest za nie Adam Kubert (lekko wspierany przez Scotta Hanna). Kto czytał Wolverine: Origin to wie, że warto z komiksem się zapoznać. Po drugie: łatwość, z jaką przebrniemy przez historię. Nie musimy znać całej rzeszy komiksów poprzedzających ten tom, nawet nie musimy znać wszystkich pojawiających się postaci. Główny przeciwnik naszego pajączka to całkiem nowy wymysł. Regent, bo o nim mowa, posiada moce wszystkich bohaterów, których wcześniej pokonał. Spider-Man jest jednym z nielicznych ocalałych. Po trzecie: komiks odpowiada nam poniekąd na pytanie: co by było, gdyby Spider-Man i MJ byli nadal parą i mieliby córkę. Po czwarte: jeśli spodoba Ci się ta historia, to możesz sięgnąć po ciąg dalszy – Egmont nie zdecydował się go wydać, ale znajdziecie go na naszej stronie pod tym adresem.

Warto wspomnieć jeszcze o drobnym dodatku. A mianowicie na sam koniec dostajemy jeszcze jedną krótką historyjkę z czasów Spider-Verse, która to oryginalnie była w zeszycie Spider-Verse #2. Ot taki mały smaczek, którego do tej pory nie mieliśmy okazji przeczytać w polskim wydaniu tego wydarzenia.

Przyznam szczerze, że Dan Slott mnie mile zaskoczył. Przedstawił bardzo przyjemną opowieść, po którą w oryginale nie zdecydowałem się sięgnąć. Odrzucił mnie fakt, że pod szyldem The Amazing Spider-Man znalazła się alternatywna wersja naszego Pajączka. Na szczęście Egmont wydał komiks w wydaniu zbiorczym i niejako zachęcił mnie do sięgnięcia po ten tytuł. Nie żałuję. Myślę, że 4,5 pajączka będzie odpowiednią oceną.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Tajne Wojny: Amazing Spider-Man - Odnowić Śluby Tajne Wojny: Amazing Spider-Man - Odnowić Śluby Tajne Wojny: Amazing Spider-Man - Odnowić Śluby


Related Articles

About Author