komiksy: 1385 komiksy polskie: 53 seriale animowane: 111 biografie: 59

Ultimate Spider-Man #7

Ultimate Spider-Man #7Numer: Ultimate Spider-Man #7
Tytuł: Secret Identity
Wydawnictwo: Marvel Comics 2001
Data wydania: Maj 2001
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Bagley
Tusz: Art Thibert
Kolory: Jung Choi
Litery: Richard Starkings & Albert Deschesne
Okładka: Mark Bagley
Asystent redaktora: Brian Smith
Redaktor: Ralph Macchio
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Bill Jemas
Cena: $2.25
Przedruk PL: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #25 – Ultimate Spider-Man: Moc i odpowiedzialność
Przedruk PL 2: Ultimate Spider-Man, Tom 1

Streszczenie

Spider-Man w końcu uwalnia się z uścisku swego przeciwnika i spada w dół, prosto na ulicę. Dzięki swojej pajęczynie udaje mu się utkać trampolinę i zaatakować kreaturę, zmierzającą w stronę płonącej szkoły.

Walka przyciąga policyjne śmigłowce, które krążą nad Spider-Manem i jego przeciwnikiem. Potwór, którego najwyraźniej denerwują latające nad nim maszyny, postanawia się ich pozbyć, jednak przeszkadza mu w tym Spider-Man. Pajęczy zmysł ostrzega go przed niebezpieczeństwem i Parker odskakuje w ostatniej chwili w bok. Seria pocisków trafia kreaturę w tors. Rany nie robią na niej największego wrażenia i potwór rzuca się na Spider-Mana, który unika jego szponów. Zakrwawiony stwór spada z mostu prosto do rzeki. Policjanci z helikoptera chcą zaaresztować Spider-Mana, dlatego też Parker zostaje zmuszony do ucieczki.

Peter wraca do szkoły, gdzie zastaje swoich przyjaciół i przesłuchujących ich policjantów. Harry twierdzi, że ten potwór to jego ojciec. Nikt nie wierzy w jego teorię, z wyjątkiem Petera Parkera, który gdy zgłasza się po niego ciocia May zastanawia się, kogo tak naprawdę ścigał Goblin i czy narodził się w ten sam sposób jak Spider-Man.

Recenzja

Go, Spidey, go! Walka w powietrzu cokolwiek zaj***sta! Co prawda zajmuje pół zeszytu, ale w tym przypadku działa to na korzyść twórców. To pierwsza wielka walka Parkera – zaczyna się wczuwać w rolę superherosa. ALE… to PIERWSZA wielka walka Parkera – jest żółtodziobem, popełnia błędy, chybia, itp.

Walka na moście przywodzi mi na myśl The Amazing Spider-Man #121122, jednak tym razem zamiast niewiasty w niebezpieczeństwie dostajemy helikopter NYPD. Akcja, a właściwie reakcje wszystkich bohaterów wydają się być bardzo, bardzo wiarygodne (w tym momencie licznik pajączków wyszedł poza skalę).

Konkluzja pierwszej historii spod znaku Ultimate Spider-Man pozostawia u czytelnika poczucie katharsis, wybałuszone oczka i otwartą buźkę. Pozostawia też masę pytań: jakie były motywy Goblina? Dlaczego zabił żonę? Dlaczego chciał też zabić Harry’ego? Czy powróci? Co będzie się działo dalej?

…wkręciłem się!

Ocena:

Autor: Dengar (streszczenie), Roach (recenzja)

Ultimate Spider-Man #7 Ultimate Spider-Man #7 Ultimate Spider-Man #7

Ultimate Spider-Man #7 Ultimate Spider-Man #7 Ultimate Spider-Man #7


Related Articles

About Author

Dawidos