komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Amazing Spider-Man: Wakanda Forever

Amazing Spider-Man: Wakanda ForeverNumer: Amazing Spider-Man: Wakanda Forever
Tytuł: Chapter One: A Strange Little Birdie
Wydawnictwo: Marvel Comics 2018
Data wydania: Sierpień 2018
Scenariusz: Nnedi Okorafor
Rysunki: Alberto Jimenez Alburquerque
Tusz: Alberto Jimenez Alburquerque
Kolory: Erick Arciniega
Litery: Joe Sabino
Okładka: Terry Dodson & Rachel Dodson
Asystent redaktora: Sarah Brunstad
Redaktor: Wil Moss
Redaktor wykonawczy: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $4.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Bed-Stuy, Brooklyn. Nakia aka Malice – renegatka z Dora Milaje, królewskiej straży Wakandy – wypuszcza chmurę i dźwiękami wakandyjskiego bębna przeobraża ją w amebowaty twór, który chwyta uczniów pobliskiej szkoły. Przelatujący w pobliżu Spider-Man zauważa zamieszanie i rusza dzieciom na ratunek. Pojawia się też statek z Wakandy, na którego pokładzie znajdują się wojowniczki Dora Milaje – Okoye, Aneka i Ayo, które przybyły pojmać Nakię owładniętą obsesją na punkcie Black Panthera.

Po krótkiej walce śmiertelnie chora Malice ucieka za pomocą zmiennokształtnej “ameby”, obiecując chaos, jeśli nie spotka się z nią król T’Challa. Spider-Man poznaje się z Dora Milaje. Wojowniczki tłumaczą, że Malice posługuje się Mimic-27, superbronią skradzioną Dora Milaje przez A.I.M. lata temu. Okazuje się, że miejsce, gdzie ukryto ten wynalazek z Wakandy, znajduje się pod wodą oceanu u wybrzeży Nowego Yorku.

Korzystając z wielofunkcyjnego odrzutowca, Dora Milaje i Spider-Man docierają do wraku statku, we którego wnętrzu A.I.M. prowadziło laboratorium. Okoye i Aneka ruszają na rekonesans po pokładzie, aby upewnić się, że naukowcy nie powielili Mimica, Pająk i Ayo zostają zaś na czatach. W laboratorium kobiety nie znajdują ani śladu po superbroni. W międzyczasie pokład zalewa Hydro-Man kontrolowany przez Malice, która zniewoliła jego umysł ziołami Jufeiro, jakie przyniosły jej samej zgubę.

W reakcji na ten atak Ayo wkłada maskę oddechową i zabiera Spider-Mana na pokład statku Dora Milaje. Wezwane na pomoc Okoye i Aneka unieruchamiają Hydro-Mana bronią, która zmienia go w lód. Spider-Man obiecuje przypilnować złoczyńcy do czasu przybycia służb. Dora Milaje użyczają mu kuli, w której może swobodnie oddychać pod wodą. Ponieważ kobiety muszą czekać, aż Malice znów użyje Mimica, aby ją namierzyć, Pająk proponuje im dla zabicia czasu pozwiedzać Nowy York.

Później. Podczas turystycznej wędrówki przez miasto Dora Milaje odbierają sygnał z bębna Nakii. Poszukiwana renegatka i skradziona broń są w okolicach Wazobia, ulubionego sklepu spożywczego Storm. Wojowniczki ruszają na ratunek byłej królowej Wakandy i żonie Black Panthera, którą Malice prawdopodobnie upatrzyła na swoją kolejną ofiarę.

Autor: Dawidos

Amazing Spider-Man: Wakanda Forever Amazing Spider-Man: Wakanda Forever Amazing Spider-Man: Wakanda Forever

Amazing Spider-Man: Wakanda Forever Amazing Spider-Man: Wakanda Forever Amazing Spider-Man: Wakanda Forever

Amazing Spider-Man: Wakanda Forever Amazing Spider-Man: Wakanda Forever Amazing Spider-Man: Wakanda Forever


Related Articles

About Author

Dawidos