komiksy: 1089 komiksy polskie: 21 seriale animowane: 106 biografie: 59

Avengers #6

Avengers #6Numer: Avengers #6
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Czerwiec 2017
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Mike Del Mundo
Tusz: Mike Del Mundo
Kolory: Mike Del Mundo, Marco D’Alfonso
Litery: Cory Petit
Okładka: Alex Ross
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Vision i jego przyszły odpowiednik monitorują przebieg misji grup uderzeniowych Avengers. Mimo komplikacji Future Vision, który wydaje się skrywać wiele tajemnic co do swojej konstrukcji, wierzy w zwycięstwo.

Egipt, 2948 p.n.e. Spider-Man każe Hulkowi zniszczyć działo obsługiwane przez ukrytych wyznawców Kanga. Hercules pomaga w tym zadaniu, wypłukując artylerzystów wodą. Rzutem tarczy Kapitan Ameryka (Sam Wilson) włącza zegar bomby czasowej i drużyna ewakuuje się, zanim fabrykę broni rozsadza eksplozja.

Planeta Sacniaa, 7215 rok. Wpływ chronobroni na Giant-Mana i Wasp sprawia, że Captain Marvel trafia do rezydencji, gdzie Jarvis nie zna Avengers. Tuż przed zniknięciem para Thorów powala Mjolnirem strzelającego kosmitę. Zmniejszony Pym wchodzi do jego broni i odwraca jej działanie, „zwracając” sobie i Wasp przyszłość oraz sprowadzając trójkę towarzyszy. Monica odpala bombę czasową, która kończy finansowe imperium Kanga.

Północna Ameryka, 4022 rok. Kapitan Ameryka (Steve Rogers), Iron Man, Namor i She-Hulk naradzają się, jak rozegrać sprawę z Kangiem, który nie zna jeszcze Avengers. Kiedy Jennifer przypomina, że i tak przybyli tu zmienić historię, Cap rzuca wezwanie do walki. Bohaterowie uwalniają Wasp, którą Kang miał zamiar przesłuchać. Nagle bronie w rękach jego żołnierzy znikają (efekt misji w Egipcie). Na koniec Wasp odpala bombę, która pozbawia Kanga armii.

W reakcji na sukces Visiony sprowadzają z powrotem 3 drużyny i wszyscy stawiają się w twierdzy bezbronnego już Kanga. Zanim Avengers go aresztują, ku ich zaskoczeniu zjawiają się Scarlet Centurion i Immortus, a nawet Doktor Doom – przyszłe, potężniejsze niż kiedykolwiek wersje Kanga. Kiedy atakowani przez nich herosi zaczynają znikać, Giant-Man używa chronobroni na 3 wcieleniach Kanga, ratując swoich przyjaciół.

Po wszystkim Future Vision kopiuje technologię chronobroni i przenosi zespoły Avengers do ich czasów. W przyszłości zanosi urządzenie z uwięzionymi Kangami do skarbca w swojej bazie. W teraźniejszości Vision oznajmia, że są wolni od Kanga, którego przyszłość dopiero się zapiszę. 37 pięter niżej w Parker Industries na skutek zmian w czasoprzestrzeni pojawia się nagrobek z epitafium dla dzielnego wojownika – Avenger X.

Autor: Dawidos

Avengers #6 Avengers #6 Avengers #6

Avengers #6 Avengers #6 Avengers #6


Related Articles

About Author

Dawidos