komiksy: 1831 komiksy polskie: 148 seriale animowane: 112 biografie: 59

Wielkie Pojedynki Kolekcja, Tom 7

Wielkie Pojedynki Kolekcja, Tom 7Numer: Wielkie Pojedynki Kolekcja, Tom 7
Tytuł: Venom kontra Spider-Man
Wydawnictwo: Panini S.p.A.
Data wydania: Marzec 2022
Scenariusz: David Michelinie
Rysunki: Todd McFarlane, Erik Larsen, Mark Bagley, Paris Cullins
Tusz: Todd McFarlane, Mike Machlan, Jack Abel, Keith Wilson, Brad Vancata, Joe Rosas, Mickey Ritter, Randy Emberlin, Bud LaRosa
Kolory: Bob Sharen, Renee Witterstaetter
Litery: Marcin Rustecki, Rui Alves
Okładka: brak informacji
Redaktor: Dominik Szcześniak, Rui Alves, Kevin Tinsley
Redaktor naczelny: Jakub Jankowski
Tłumacz: Michał Toński
Cena: 16,99 zł

Opis

Bardzo subtelna nić łączy egzystencję Venoma, potwornego pozaziemskiego symbionta, z Peterem Parkerem znanym jako Spider-Man. Wszystko zaczęło się od dziwnego czarnego stroju. Okazał się on istotą z innego świata, której różni nosiciele nie przestają nękać młodego herosa, a ich spektakularne starcia pasjonują rzesze czytelników.

Najsłynniejsi superbohaterowie stawiają czoła swoim największym wrogom w wielkich pojedynkach uniwersum Marvela!

Zawartość

 

Dodatki

• Wstęp (1 strona)
• Venom kontra Spider-Man (2 strony)

Recenzja

Ten tom wgniata w ziemię! Najważniejsze historie z naszym ulubionym symbiontem. Wszystkie jego początkowe zmagania się z Pająkiem w jednym miejscu.

Zaczynamy od przedruku legendarnego numeru The Amazing Spider-Man #300, gdzie Venom pierwszy raz starł się z Pajakiem i tak idziemy śladami Eddiego Brocka aż do pierwszej potyczki z drugim symbiontem Carnagem, gdzie Venom pierwszy raz odpuszcza sobie zemstę na Spider-Manie na rzecz wspólnej walki z psychopatycznym Carnagem.

Bombowy tom ilustrowany przez rewelacyjnych artystów: Todd McFarlane, Erik Larsen, Mark Bagley. Najwyższa półka!

Tego tomu po prostu nie można przegapić. Jest jednak psujący zabawę mankament. A mianowicie komiks jest byle jak klejony. Już podczas pierwszego czytania strony się rozklejają. Jak już pójdzie jedna, to później kolejna i tak lawinowo rozkleja się cały tom. A zatem komiks typu „połóż mnie na półkę i patrz jak ładnie wyglądam, ale nie czytaj, bo się rozpadnę w rękach”.

Dużym plusem jest to, że przed zaprezentowaną historią dostajemy pełną informację na temat oryginału – numery, daty, autorów, skład redakcyjny oryginału oraz okładkę. Komiks jest ze skrzydełkami, a na nich: z jednej strony opisy postaci, a z drugiej krótkie info o autorach. A zatem tom bogaty w informacje.

Dużym plusem jest też cena, to oczywiście przekłada się na wspomniany problem z klejem.

Upakowano naprawdę dużo w tym jednym tomie przyjemności i gdyby nie to, że rozpada się podczas czytania to byłoby 6 pajączków, a tak jestem zmuszony odjąć pół pajączka.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Wielkie Pojedynki Kolekcja, Tom 7 Wielkie Pojedynki Kolekcja, Tom 7 Wielkie Pojedynki Kolekcja, Tom 7


Related Articles

About Author