komiksy: 1366 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

Miles Morales: Ultimate Spider-Man #6

Numer: Miles Morales: Ultimate Spider-Man #6
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2014
Data wydania: Grudzień 2014
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: David Marquez
Tusz: David Marquez
Kolory: Justin Ponsor & Jason Keith
Litery: VC’s Cory Petit
Okładka: David Marquez & Justin Ponsor
Asystent redaktora: Emily Shaw
Redaktor: Mark Paniccia
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Penthouse. J. Jonah Jameson, przerażony tym, że zabił Osborna, dzwoni do Bena Uricha, jako że ten jest reporterem zajmującym się zbrodnią. Dziennikarz sugeruje pracodawcy, aby zadzwonił na policję. Za plecami wydawcy wstaje Osborn, przypominając, że wspominał o swojej nieśmiertelności. Jest rozczarowany Jamesonem, bo szukał wydawcy, który opowie ludziom jego historię. Po zmianie w Goblina zabija go.

Dom Mary Jane, Queens. Miles domaga się od Petera wyjaśnień, jak to się stało, że ten nadal żyje. Peter po krótkich obiekcjach co do obecności Marii Hill tłumaczy, że pamięta całe swoje życie, łącznie ze śmiercią. Obudził się w opustoszałym laboratorium na obrzeżach Atlanty. Wrócił do Nowego Yorku, gdzie znalazł Mary Jane. Wspólnie po ochłonięciu odkopali jego grób, który okazał się być pusty.

Przekonany o swojej tożsamości chłopak tłumaczy Moralesowi, że chce zniknąć, a web-shootery to jedyna pamiątka, jaka mu została po ojcu. Nie chce przysparzać bliskim cierpienia i prosi, by nic nie mówić May i Gwen. Nagle kobiety pojawiają się w drzwiach pokoju. Obie domyśliły się, gdzie mogą go znaleźć.

Nagle na zewnątrz zjawia się Goblin. Miles prosi Petera, by zaopiekował się dziewczynami, a jemu zostawił walkę. Nowy Spider-Man rzuca się na Osborna. Atakując venom blastami, stopniowo osłabia potwora i przemienia go w człowieka. Norman pada na ziemię, wyznając chłopcu, że wie o nim wszystko i walcząc z nim popełnia błąd, bo nigdy nie dowie się prawdy o pochodzeniu swoich mocy, ani kim naprawdę jest jego ojciec.

Autor: Spider-Nik


Related Articles

About Author

Dawidos