komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #21

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #21Numer: Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #21
Tytuł: Still Crazy After All These Years
Wydawnictwo: Marvel Comics 1978
Data wydania: Sierpień 1978
Scenariusz: Bill Mantlo
Rysunki: Jim Mooney
Tusz: David Hunt
Kolory: Don Warfield
Litery: Joe Rosen
Okładka: Keith Pollard, Terry Austin
Redaktor naczelny: Jim Shooter
Cena: $0.35
Przedruk PL: brak

Streszczenie

Ścieki. Scorpion wychodzi z cienia. Nie wie jak długo był nieprzytomny. Przypomina sobie jak został zmieniony w potwora przez Jamesona, pokonany przez Spider-Mana, a później przez Ms. Marvel. Rozpacza, że nie może zdjąć kostiumu, po czym poprzysięga zemstę Jamesonowi.

Tymczasem Spider-Man wraca do domu. Podczas, gdy zmienia ubranie gubi pas z zapasową pajęczyną. Chwile później spotyka MJ, która mówi mu, że wciąż nie zmieniła zdania co do wyjścia za niego. Na uniwersytecie Parker jest świadkiem jak Holly rzuca Hectora za to, że ukrywał swoją tożsamość. Później dowiaduje się od Flasha, że Sha Shan dostała prace w bibliotece.

Po zajęciach udaje się do Daily Bugle. W tym samym czasie Scorpion dostaje się do sekretnego laboratorium gdzie został zmieniony (Amazing Spider-Man #20). Przekonany, że nie może wrócić do ludzkiej postaci chce spróbować zwiększyć swoją moc. Eksperyment robi go wścieklejszym i silniejszym.

Później. W Daily Bugle Jameson i Robbie chwalą Petera za zdjęcia Pająka i Rocket Racera, gdy nagle przez okno wpada wielki głaz. Okazuje się, że rzuca je oszalały Skorpion. Peter interweniuje jako Spider-Man, a gdy kończy mu się pajęczyna zauważa, że zgubił pas. Po walce Pająk uświadamia przegranemu Scorpionowi, zdejmując mu maskę, że szaleństwo i bycie potworem czasami znajduje się tylko w umyśle. Spider-Man zostawia swojego przeciwnika na łaskę policji, a sam odchodzi.

Recenzja

To już dwudziesty pierwszy numer Spectacular Spider-Mana. Pierwszy raz w tym tytule widzimy Scorpiona, który wyszedł z kanałów by oberwać od Pająka. Niby stał się silniejszy, a mimo to Spider-Man nawet nie potrzebował pajęczyny by go powstrzymać. Trochę zdziwiło mnie to jak Pająk mógł zgubić pas z zapasową siecią. Ponadto dowiadujemy się, że Sha Shan znalazła pracę, MJ wciąż nie chce wyjść za Petera, May wciąż leży w szpitalu i w końcu, Holly oficjalnie rzuciła Hectora.

Numer dość przeciętny pod względem fabuły, a co do rysunków to muszę przyznać, że bardzo podoba mi się okładka. Samo wnętrze komiksu też trzyma umiarkowany poziom. Jedyne do czego mogę się przyczepić to bardzo słabe cieniowanie. Postacie w ogóle nie rzucają cienia. Trochę to dziwnie miejscami wygląda, ale mimo wszystko komiks czyta się dobrze. Podsumowując. Numer dość przeciętny z przeciętnymi rysunkami, to też i ocena musi być przeciętna.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #21 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #21 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #21


Related Articles

About Author

Majk