komiksy: 1424 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Amazing Spider-Man: Globalna Sieć, Tom 6

Amazing Spider-Man: Globalna Sieć, Tom 6Numer: Amazing Spider-Man: Globalna Sieć, Tom 6
Tytuł: Tożsamość Osborna
Wydawnictwo: Egmont 2020
Data wydania: Luty 2020
Scenariusz: Dan Slott, Christos Gage, Jacob Chabot, James Asmus, Hannah Blumenreich, Cale Atkinson
Rysunki: Stuart Immonen, Todd Nauck, Ray-Anthony Height i Walden Wong, Tana Ford, Hannah Blumenreich i Jordan Gibson, Cale Atkinson, Giuseppe Camuncoli i Cam Smith
Tusz: Wade Von Grawbadger, Marte Garcia i Andres Mossa
Kolory: Rachelle Rosenberg, Jim Campbell, Andres Mossa, Jordie Bellaire, Cale Atkinson i Jason Keith
Litery: Dariusz Ziach
Okładka: Alex Ross
Redaktor: Małgorzata Kuśnierz & Kamil Śmiałkowski
Redaktor naczelny: Irena Ukleja
Wydawca: Martin Dusseldorp
Tłumacz: Bartosz Czartoryski
Cena: 39,99 zł

Opis

Norman Osborn powraca!

Zagorzały przeciwnik Spider-Mana znowu w grze! Przy wsparciu hrabiny Karkov i całej armii goblinów Osborn szykuje nowy złowieszczy plan, który pozwoli mu wreszcie raz na zawsze pozbyć się Pająka. Czy Spidey zdecyduje okryć się globalną niesławą, aby pokonać swojego najniebezpieczniejszego wroga? A żeby nie było zbyt prosto, na jego drodze stanie Silver Sable. Co wyniknie z tego spotkania? I jaką rolę w tej historii odegra Mockinbird?

Zawartość

 

Dodatki

• okładki alternatywne (1 strona)
• proces powstania okładek (3 strony)
• zapowiedź kolejnego tomu (1 strona)

Recenzja

Zakończyliśmy poprzedni tom informacją od Kingpina, gdzie jest Osborn. Przyszedł czas, by Spider-Man wykorzystał tą wiedzę.

Pająk posługuje się swoimi środkami, by odnaleźć Osborna i przy okazji wyzwala jakiś pomniejszy kraj – oczywiście nieistniejący w rzeczywistości. Niestety Dan Slott ostro kombinuje i robi z Normana niemalże Kameleona, który przywdziewa nowe twarze, kiedy ma na to ochotę. W dodatku Pająk znów zachowuje się irracjonalnie, a Marvel przywołuje kolejne nieistniejące państwo w Europie wschodniej korzystając ze stereotypu zacofanego państwa totalitarnego. Odnoszę wrażenie, że wielkość tego państwa to jedna wioska. Trochę te stereotypy są krzywdzące dla wschodniej Europy. To nie wszystko, Dan Slott wskrzesił również postać, którą sam uśmiercił, a mianowicie Silver Sable. Nie przepadam za takimi ruchami, ale Marvel przyzwyczaił nas, że tutaj nikt, na dłuższą metę nie zostaje martwy, a im częściej ktoś ginie, a następnie wraca, tym śmierć danego herosa znaczy coraz mniej.

Tom zawiera także dodatkowe historie, które nic nie wnoszą dla naszego bohatera. Wyjątek stanowi opowieść o dalszych losach Otto Octaviusa oraz przywdzianie jego nowego kostiumu. I tu trzeba się zatrzymać. Tak kiczowatego, kiepskiego projektu kostiumu dawno nie widziałem.

Za szatę graficzną głównej części odpowiada Stuart Immonen. To mi zdecydowanie bardziej odpowiada niż rysunki Cammuncoli.

Przejdźmy do podsumowania. Napiszę szczerze. Głowy nie urywa. Dan Slott stara się pisać z rozmachem, jednak czasem to nie wychodzi. Nie zrozumcie mnie źle, cieszę się, że Egmont kontynuuję wydawanie Pajączka, jednak jakoś do mnie ta historia nie trafia. Niech będą, na zachętę 3 pajączki.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Amazing Spider-Man, Tom 6 Amazing Spider-Man, Tom 6 Amazing Spider-Man, Tom 6


Related Articles

About Author